Ege Haberleri

  İzmir Fuarı’nda ziyaretçi rekoru

  Hürriyet Haber
  05.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BU yıl 69. kez düzenlenen İzmir Enternasyonel Fuarı'nın, uluslararası bölümü sona erdi. İZFAŞ Genel Müdürü Feyzi Hepşenkal, İEF'yi ilk 9 günde 946 bin 454 kişinin ziyaret ettiğini belirterek, ‘‘Geçen yıl ise ilk 9 günde 739 bin, 1998'de 927 bin, 1997'de ise 783 bin kişi ziyaret etmiş. Bu yıl rekor kırdık’’ dedi.

  PAZAR günü 165 bin 174 kişiyle, ziyaretçi rekoru kırdıklarını belirten Hepşenkal, ‘‘Bu rakamlar sadece kapıdan biletle giriş yapanlar. Profesyonel ziyaretçi kartlarıyla ve kent kartlarla giriş yapanların sayısını ise tespit etme şansımız yok. Fuar sonuna kadar ziyaretçilerin ilgisinin devam edeceğini umuyoruz’’ diye konuştu.

  HEDEFLERE ulaştıklarına dikkati çeken Hepşenkal, 45 ülkeden katılan 320 firmanın standını da tek tek ziyaret ettiğini ve hepsinin 70'nci İEF'ye katılmak istediklerini söyledi, ‘Bu yıl İEF'ye katılmayanlar pişman oluyor. Gelecek yıl katılım daha da artacak’’ dedi.

  İHTİSAS fuarlarının önemine ve firmaların beklentilerine de değinen Hepşenkal, önümüzdeki yıldan itibaren her İEF'de bir sektörü ön plana çıkarmayı planladıklarını belirtti, ‘‘Ziyaretçilerle yaptığımız anketler, halkın pazar istediğini ortaya koyuyor. Ama İEF kesinlikle pazar havasına bürünmeyecek. İEF'ye katılmak firmalar için prestij olacak’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı