Ege Haberleri

  İzmir ekonomisinin kalbi Tire’de attı

  Hürriyet Haber
  11.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası, Borsa ve ilçe odaların ortak yönetim kurulu toplantısı Tire’de yapıldı, bölgenin sorunları ele alındı.

  EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Odası (İTO), Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, İzmir Ticaret Borsası ve ilçe ticaret odalarının ortak yönetim kurulu toplantısı Tire’de yapıldı. Toplantı öncesi Tire Ticaret Odası binası 2. katında hizmet verecek borsa şubesi de hizmete girdi. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın başkanlık ettiği toplantıyı açan Tire Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Çapkınoğlu, Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde (TOSBİ) bulunan yatırımcı için Selçuk ve Torbalı bağlantılı duble yolların bir an önce yapılmasının önemine değindi.
  EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise, ilçeye yapılacak duble yolun sanayicinin ihracatını daha da kolaylaştıracağını belirterek, “Tarımsal teşvik konusunda gerekli çalışmalarımızı yaptık. Hazırladığımız raporları ilgili bakanlığa göndereceğiz” diye konuştu.
  Yoğun gündem
  Ekonomik göstergeler ile güncel durumun da değerlendirdiği toplantıda, gündem İzmir limanının özelleştirilmesi ile gelişmeler, tarımsal ürünlerde ve temel gıda maddelerinde KDV oranının yüzde 1’e indirilmesi girişimi, Selçuk’ta yapılan ve inşası devam eden Tarımsal Sanayi Bölgesi için çevre il ve ilçelerdeki odalar ve borsaları bilgilendirerek iştirakçilerin sağlanması gibi maddelerden oluştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı