Ege Haberleri

  İzmir’e, Türkiye’nin en büyük ‘alışveriş şehri’

  Tolga ALBAY / İZMİR, (AA)
  18.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Bayraklı’ya Avrupa-’nın en yüksek beşinci ikiz kulelerini inşa eden Folkart Yapı, kente şimdi de Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezini kurmaya hazırlanıyor.

  İzmir’le ilgili projelere devam ettiklerini, alışveriş kompleksi ihtiyacını karşılamak amacıyla bir alışveriş şehri projesini gündemlerine aldıklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, 300 bin metrekare alanda Türkiye’nin en büyüğü olacak projeye başlayacaklarını belirtti. Sancak, araziyle
  ilgili görüşmelerin devam ettiğini, 3-4 aylık süreçte  sonuçlanacağını da kaydetti, şu bilgileri verdi:

  500 milyon dolar

  “İzmir’de en büyük açıklardan biri, ciddi büyüklükte, içinde her şeyi barındıran bir alışveriş merkezi. Alışveriş merkezleri var ama çok daha  büyük, içinde eğlenceden arabaya, mobilyadan

  AVM’ye, modadan akvaryuma kadar her şeyin bir arada olduğu bir alışveriş şehri düşüncemiz var.Arazi görüşmelerimiz devam ediyor, tahmin ediyorum 3-4 ay içinde sonuçlanır ve 2012 yılında bu yatırıma başlarız diye düşünüyorum. Takriben 400-500 milyon dolarlık bir yatırım olacak.
  Bunun İstanbul’da da örneği yok. Türkiye’nin en büyüğü olacak. Çevre şehirleri de kendisine çekecek bir  konsept olacak. İzmir’de ciddi heyecan yaratacağını düşündüğümüz projeyi etap etap inşa ederek 2016’da tamamlamayı öngörüyoruz.”


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı