Ege Haberleri

  İzmir’e pırlanta kolye

  İZMİR, (DHA)
  18.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pasaport Dalgakıranı üst kullanım hakkı için yapılan ihaleyi 2 milyon 695 bin TL karşılığında İzmir Ticaret Odası kazandı.

  İZMİR’de, Pasaport Dalgakıranı üst kullanım hakkının 15 Ağustos 2021’e kadar kullanımı için dün ihale yapıldı. 13. İcra Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen, İzmir Ticaret Odası’nın (İTO) yanı sıra iki firmanın daha katıldığı ihalede muhammen bedel 2 milyon 110 bin TL olarak belirlendi. Kıran kırana geçen ihaleyi 2 milyon 695 bin TL karşılığında İTO kazandı.

  Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İTO’nun hemen karşısında yer alan Pasaport Dalgakıranı’yla her zaman yakından ilgilendiklerini belirterek, “Pasaport Dalgakıranı için projemizi 2005’te oluşturarak İzmir’in gündemine taşıdık. O zamandan beri de bu projeyi ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Amacımız, Pasaport Dalgakıranı’yla kentimizin en güzel yerinde İzmir’e bir cazibe merkezi kazandırmaktı. Hukuki nedenlerle bugüne kadar gerçekleştiremediğimiz projemizi 13. İcra Müdürlüğü’nde yapılan satış sonucunda 2 milyon 695 bin TL karşılığında üst kullanım hakkını alarak gerçekleştirme imkanı bulduk. En önem verdiğimiz, en çok istediğimiz ve ısrarla takip ettiğimiz projelerimizden biriydi. Odamıza ve kentimize hayırlı olsun” dedi.

  Cazibe merkezi

  Dalgakıran için hazırladıkları projeyle bu alanda marina, yat ve tekne fuar alanı, gösteri havuzları, yerli-yabancı konukların ağırlanabileceği Türk Kahvehanesi, gösteri havuzu, kafe ve restoranlarla akvaryumun bulunacağını kaydeden Demirtaş, aynı zamanda su ve ışık oyunları da yapılacağını söyledi. Demirtaş, “Dalgakıran, 1876’da Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmıştı. Ama uzun yıllardır kaderine terk edilmiş, ıssız ve karanlıkta duruyordu. Kentimizin en güzel ve en değerli yerindeki bu alanı karanlıktan ve yalnızlığından kurtararak İzmir’e bir pırlanta kolye gibi armağan edebilecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. İzmir bu projeyle aynı zamanda günün her saati yaşayan ve insanları çeken çok önemli bir cazibe merkezi kazanacak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı