Ege Haberleri

  İzmir’e iki kule

  İZMİR, (DHA)
  30.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  YILLARDIR İzmir’in gündeminde yer alan Alsancak Liman Arkası ve Halkapınar-Salhane arasındaki bölgenin imar planları sonunda uygulanmaya başlıyor.

   Bunun için ilk adım İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’den geldi. “Yeni Kent Merkezi” olarak anılan bölgede, konut, ofis ve AVM’den oluşan karma projenin temeli kısa süre sonra atılacak. 45 ve 29 katlı iki kuleden oluşacak inşaatın 2014’te tamamlanmasının planlandığını ifade eden İş GYO A.Ş. yetkilileri, projenin planlanan yatırım değerinin yaklaşık 150 milyon dolar olduğunu belirtti.
  İzmir’in merkezinde, Alsancak Liman Gerisi ile Bayraklı, Turan ve Salhane’yi kapsayan Yeni Kent Merkezi’nin 471 hektarlık alanı Konak Belediyesi sınırlarında kalıyor. 2001’de Uluslararası Fikir Yarışması’na da konu olan alanda imar planlarının yeniden değerlendirildiğini ve ‘Yeni Kent Merkezi’ olması yönündeki planlama çalışmalarının tamamlandığını hatırlatan Başkan Hakan Tartan, Alsancak Liman Arkası ve Salhane Bölgesi Uygulama İmar Planı’nın Çınarlı, Mersinli, Ege, Umurbey mahalleleri ile kıyı boyunca liman bölgesini içerdiğini söyledi. Tartan, “İlk yatırımcı şirket İş GYO A.Ş. oldu. Heyecan verici, kente canlılık kazandıracak bir proje hazırladılar. Böyle çağdaş yatırımlarla kentin çehresi değişecek” dedi.

  İzmir Adliyesi yakınında yer alacak projenin Ağa Han ödüllü mimar Emre Arolat’ın imzasını taşıdığını belirten İş GYO A.Ş. Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Gülfem Tandoğan, projenin benzer yatırımlara örnek teşkil edeceğine inandıklarını kaydetti. Projede AVM ile yaklaşık 30 bin metrekare satılabilir alanlı 45 ve 29 katlı iki kulede tamamı Körfez manzaralı ofis ve konutların yer almasının planlandığını bildiren Tandoğan, şöyle konuştu:
  “İzmir, sahip olduğu potansiyel ve yüksek yatırım gücüyle birçok yatırımcı firmanın ilgisini çeken bir bölge. Dolayısıyla biz de İş GYO olarak İzmir’in sahip olduğu bu gücü yatırımcılarımıza aktarmak misyonuyla hareket ediyor ve yatırımlarımıza yön veriyoruz. İzmir’in Yeni Kent Merkezi’nin şekillenmesine katkı sağlayacak olmak bizim için çok önemli. Bu doğrultuda projenin tasarlanma aşamasında bölgenin potansiyeli ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak buna uygun bir karma proje oluşturduk. İş GYO olarak, projemizin gerek yapısal özellikleri gerekse donatılarıyla bölgedeki yeni oluşumda bir simge niteliği taşıyacağını düşünmekteyiz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı