Ege Haberleri

  İzmir’de zabıta okulu olacak

  İZMİR, (DHA)
  03.08.2015 - 11:59 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Şemi Albat, Zabıta Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, eğitimli ve kurumsal kimliğe sahip personel yetiştirmek istediklerini, önümüzdeki süreçte kurulacak hizmet binasının bu anlamda çok önemli bir misyon üstleneceğini söyledi.

  Zabıta Haftası etkinlikleri İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerde görevli personelin Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldiği törenle başladı. Törene genç zabıtaların yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Şemi Albat da katıldı. Törende konuşan Şemi Albat, 150 yıllık tarihe sahip zabıta teşkilatının bundan 59 yıl önce polis teşkilatından ayrıldığını dile getirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı’nın toplumun ihtiyaçlarını karşılama noktasında 30 ilçede başarıyla hizmet verdiğini belirten Albat, "Düne kadar 50 personelle görev yaparken, genişleyen sınırlarımız ölçüsünde bugün 434 kişilik bir personel yapısına ulaştık. Gelinen noktada zabıta, sadece işporta, trafik, işgaliye sorunları ile uğraşmamakta, göçle birlikte gelen sosyal sorunların da üstesinden gelmeye, toplumun kent kültürüne uygun davranışlar geliştirmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Ancak bu görevlerini yaparken yeterli olmayan kanunlar ve mevzuat nedeniyle çeşitli zorluklar yaşamaktadır" diye konuştu.

  İzmir’de zabıta okulu olacak

  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Şemi Albat, kamu görevi yapan zabıta teşkilatı olarak sokakta gördükleri olumsuzluklarla ısrarla mücadele etmek zorunda olduklarını vurgulayarak, "Daha güzel bir kent için mücadele ediyoruz. Bir şeyleri güzelleştirmek ve mevcut yapıyı koruyabilmek için canla başla mücadele ediyoruz. Kimseyi kırmak, üzmek noktasında değiliz. Arkadaşlarımız görevlerini yaparken zorluklarla karşılaşmaktadır. Halkımızdan ve İzmir basınından bu konuda bize destek vermesini talep ediyoruz" dedi.

  Zabıta personelinin yetiştiği bir okul bulunmadığını ifade eden Albat, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki süreçte kuracağı hizmet binasının bu anlamda çok önemli bir misyon üstleneceğini söyledi. Albat, kurulacak hizmet binasının Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerde görevli personel için bir okul olmanın yanı sıra, çalışanların kurumsal kimliğinin üst seviyeye çıkarılması açısından son derece yararlı olacağını dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı