Ege Haberleri

  İzmir’de kar alarmı

  Hürriyet Haber
  31.12.2014 - 13:15 | Son Güncelleme:

  Türkiye genelinde dünden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle İzmir’de kapanan köy yollarına Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından müdahale edildi. Dün akşam başlayan ve gece de aralıksız sürdürülen çalışmalarla kısmen veya tamamen kapanan köy yolları tekrar araç trafiğine açıldı.

  Olumsuz hava şartları nedeniyle İzmirlilerin mağdur olmaması için tedbir alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla birlikte kentin bir çok noktasında kapanan yollara müdahale etti. Dün akşam saatlerinden itibaren 30 farklı noktada hazır bekletilen iş makineleri, kar yağışının başlamasıyla birlikte çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gece boyunca da çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Yapılan müdahalelerle kapanan yollar tekrar araç trafiğine açılırken Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ihtiyaç olan bölgelerde çalışmalara devam ediyor.
  Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kemalpaşa-Bayındır arasındaki Çınardibi ve Bayramlı, Karaburun’un Yayla, Menemen’in Çaltı, Alenici, Beykoz ve Karaorman, Kınık’ın Sulacı, Karatekeli, Balaban, Usaçalı, İbrahimoğlu ve Çiftlik mahallelerinin yollarına iş makinesiyle müdahale ederek kullanıma açtı.
  Menemen’in Bozalan, Telekler, Bergama’nın Madran, Göçbeyli, Oruçlar, Eğlemis ve Ürgüpler, Kemalpaşa’nın Ovacık, Eşen ve Kumova köy yollarında çalışmalar devam ediyor. Beydağ ve Tire’de iş makineleri hazırda bekletiliyor. Bornova Çiçekliköy yolunda ise tuzlama çalışması yapıldı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediyelerine tuz desteği sağlanıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı