Ege Haberleri

  İzmir’de film dolu günler

  HÜRRİYET / İZMİR
  13.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nca düzenlenen Filmekimi, 10’uncu yılında ilk kez İstanbul sınırlarını aşıyor, Türkiye’de beş kentte daha sinemaseverlerle buluşuyor.

  FİLMEKİMİ, bu yıl, İstanbul’un yanı sıra İzmir, Bursa, Konya, Trabzon ve Diyarbakır’da yeni sinema sezonunu müjdeleyecek. İzmirli sinemaseverlerle ilk kez buluşacak olan Filmekimi, bu akşam saat 21.30’da YKM Cinebonus’ta Mike Mills’in Yeni Başlayanlar/Beginners adlı filmiyle start alacak, pazar günü sona erecek.
  16 seansta 16 farklı filmin gösterileceği Filmekimi’nde, dünyanın belli başlı festivallerinde ödüller kazanmış, Cannes ve Venedik’te prömiyerleri yapılan filmlerle, usta yönetmenler Lars von Trier’in Melankolia ve David Cronenberg’in ‘Tehlikeli İlişki’ gibi merakla beklenen ve çok konuşulan son yapıtları da bulunuyor.
  ‘Mikrofon’ da var
  Bu özel seçkide ayrıca, geçen nisanda 30’uncu İstanbul Film Festivali’nde büyük ödül Altın Lale’yi kazanan Mısırlı yönetmen Ahmad Abdalla’nın ‘Mikrofon’ ve organizasyonun en çok izlenen filmi ünlü aktör Guillaume Canet’nin senaryosunu yazıp yönettiği ‘Küçük Beyaz Yalanlar’ da yer alıyor.

  Biletler 8-10 TL

  Biletix satış noktaları,
  Karşıyaka Carrefoursa D&R,
  Karşıyaka Pan Kitabevi,
  www.biletix.com ve Cinebonus YKM gişelerinde satılıyor. Bilet fiyatları tüm seanslarda tam 10, öğrenciler ve 65 yaş üstü için indirimli 8 TL.
  Gösterim saatleri ise 11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı