Ege Haberleri

  İzmir’de caz combo sınıfı

  Hürriyet Haber
  25.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında gelenek haline getirdiği ‘Caz Atölyesi’ çalışmalarında bu yıl yenilik yapıldı. Üç günlük atölye süresi bir haftaya çıkarıldı, çalışmaların combo sınıflarında yapılması kararlaştırıldı.

  İzmir İtalyan Konsolosluğu işbirliği ile düzenlenecek Caz Combo sınıflarına piyano, bas, davul, gitar, bakır ve tahta nefesli çalgılar dallarında katılan öğrenciler eğiticileriyle bire bir çalışma olanağı bulacak. Enstrüman derslerinin yanısıra caz armonisi ve caz tarihi derslerinin de verileceği çalışmalarda her enstrüman dalında beşer öğrenci kabul edilecek. Daha çok sayıda başvuru yapılması halinde katılımcılar eğitmenler tarafından seçilecek.
  Eğitim süresince başarılı bulunacak iki öğrencinin Siena Caz Ustalık Sınıfları’na burslu katılım hakkı kazanacağı caz atölyesi çalışmalarının final konseri 8 Mart 2011’de yapılacak. Son başvuru tarihi 21 Ocak 2011 olan caz combo sınıflarıyla ilgili detaylı bilginin www.iksev.org; www.akademiiksev.org sitelerinden ve cberk@iksev.org adreslerinden alınabileceği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı