Ege Haberleri

  İzmir Cup’ta geri sayım

  İZMİR,(DHA)
  05.09.2015 - 16:28 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Tenis Federasyonu, Gençlik Spor Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklığında 19-27 Eylül'de Örnekköy'deki Zübeyde Hanım Tenis Eğitim Merkezi'nde düzenlenecek Folkart İzmir Cup ATP Challenger tenis turnuvası sekizinci kez İzmirlilerle buluşmaya hazırlanıyor.

  Toplam 64 bin Euro para ödüllü turnuvaya Türkiye'nin erkeklerdeki 1 numarası Marsel İlhan'ın yanı sıra Cem İlkel, Barış Ergüden, Anıl Yüksel, Efe Yurtaçan, Altuğ Çelikbilek, Sarp Ağabigün, Muhammet Haylaz gibi milli tenisçiler de katılacak.
  Son olarak Amerika Açık'ta ikinci tura çıkma başarısı gösteren ve klasmanın 84'üncü basamağında oturan Marsel İlhan, İzmir'de daha önce üç kez final oynamıştı. Dünya sıralamasında bir dönem sekizinciliğe kadar çıkan 2010 Fransa Açık yarı finalisti Avusturyalı Jürgen Melzer, turnuvaya gelecek en kariyerli isim olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz senenin ikincisi Tunuslu Malek Jaziri, Rus Andrey Kuznetsov, Slovak Lukas Lacko, Sloven Blaz Kavcic ve Ukraynalı Illya Marchenko, İranlı Mansour Bahrami organizasyonun iddialı isimleri olacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı