Ege Haberleri

  İzmir Büyükşehir'in kadın itfaiyecileri olimpiyat takımı kurdu

  Hürriyet Haber
  28.01.2015 - 01:13 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, itfaiye kadın olimpiyat takımı kurdu. Erkek takımıyla çok sayıda uluslararası müsabakaya katılan İzmir Büyükşehir İtfaiyesi, kadın takımıyla Türkiye’de bir ilke imza attı.

  İzmir Büyükşehirin kadın itfaiyecileri olimpiyat takımı kurdu

  Dünyadaki beş takımdan biri olan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Kadın Olimpiyat Takımı, uluslararası organizasyonlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için ter döküyor. İtfaiye içinde görev yapan kadın personel arasından seçilen sekiz sporcu, Toros Eğitim Merkezi’nde yarışma standartlarına uygun olarak hazırlanan pistte antrenör Yaşar Korkmaz eşliğinde, Arama Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdürü İsmail Derse’nin gözetiminde antrenman yapıyor. Zorlu parkurda erkek meslekdaşlarını aratmayarak engelleri aşan, merdivenleri tırmanıp hortumla hedefe tazyikli su sıkan kadın itfaiyeciler, antrenmanlara kısa bir süre önce başlamalarına rağmen performanslarıyla göz dolduruyor.

  İzmir Büyükşehirin kadın itfaiyecileri olimpiyat takımı kurdu

  Kadınların itfaiye teşkilatı içinde önemli görevler üstlendiğini, spor takımıyla da bu görevlerini bir adım ileriye taşıdığını belirten Şube Müdürü Derse, "Seçmelerimize personelimiz büyük ilgi gösterdi. Yapılan elemenin ardından sekiz sporcu belirledik. Ekim ayında Rusya’da yapılacak dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz. Ayda bir birer haftalık kamplara giriyoruz, ayrıca her sporcumuza özel antrenman programı verdik. Türk kadın itfaiyecisini en iyi şekilde temsil edeceğiz." diye konuştu.

  İzmir Büyükşehirin kadın itfaiyecileri olimpiyat takımı kurdu

  Türkiye’yi temsil edecekleri için gururlu olduklarını belirten sporculardan Arzu Akar ise, “İzmir ilklerin şehridir, kadın olimpiyat takımı da bunlardan biri. Türkiye’yi bu anlamda temsil edeceğimiz için gurur duyuyoruz. Teklif geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettik. Elimizden geleni yapıyoruz. İzmir kadını, gücünü her yerde gösterdiği gibi bu alanda da gösterecek.” dedi. Pelin Parlak da, “Gönüllü olarak takıma katıldım. Çalışmalar zor ama kadın itfaiyeci olarak gücümüzü göstereceğimizi biliyorum. Takıma katıldığım için ailem çok memnun oldu, benimle gurur duydu. Kadınlar her zaman ikinci plana itiliyor ama İzmir Büyükşehir Belediyesi bize bu fırsatı sundu.” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı