Ege Haberleri

  İzmir Büyükşehir'den 30 bin 824 aileye 6.2 milyon liralık yardım

  Hürriyet Haber
  23.09.2015 - 11:40 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, muhtaç durumdaki 30 bin 824 aile için belirlenen 200’er TL’lik bayram yardımını, aile fertleri adına açılan banka hesaplarına yatırdı.

  Bayram öncesinde, İzmir’de yaşayan 30 bin 824 ihtiyaç sahibi aileye toplam 6 milyon 164 bin 800 liralık bayram yardımı kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem yaşanacak olası izdihamları hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, aile fertleri adına açılan banka hesaplarına 200’er TL yatırdı. İhtiyaç sahibi aileler, http://www.izmir.bel.tr adresinden "Kurban Bayramı yardımları" bölümünü tıklayıp T.C. kimlik numaralarını girerek yardım sorgulaması yapabilecek. Yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, dar gelirliler ile şehit aileleri ve gazilerin yararlanacağı bu destek, aynı zamanda bayram öncesinde kent ekonomisine ciddi bir hareketlilik de getirecek.

  Büyükşehir Belediyesi, yardım almaya hak kazanan ailelere birer mektup yazarak bilgilendirmede bulundu. Büyükşehir Belediyesi, geçen Ramazan Bayramı’nda da 30 bin 220 kişiye 6 milyon 44 bin liralık bayram parası dağıtmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı