Ege Haberleri

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Avrupa'dan "Şeref Plaketi"

  Hürriyet Haber
  11.12.2014 - 01:04 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin 1949 yılında üye olduğu Avrupa Konseyi tarafından "Şeref Plaketi" ile ödüllendirilecek.

  İzmir Büyükşehir Belediyesine Avrupadan Şeref Plaketi

  Yabancı belediyelerle kardeş kent ilişkileri kuran ve Avrupalı ortaklarıyla ilişkilerini geliştirmek amacıyla çok geniş yelpazeyi kapsayan faaliyetlerde bulunan belediyelere verilen ödül için, İzmir’deki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde bir tören düzenlenecek. Kente gelecek Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Onursal Üyesi Erich Fritz, 2014 yılı şeref plaketini, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na takdim edecek. 12 Aralık 2014 Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek törende Quartet dinletisi ve zeybek gösterisinin yanı sıra, İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası da Avrupa-Türkiye temalı küçük bir konser verecek.

  İzmir Büyükşehir Belediyesine Avrupadan Şeref Plaketi

  AVRUPA ŞEREF PLAKETİ NEDİR?

  Avrupa Konseyi, üyesi olan yerel ve bölgesel idareleri ödüllendirmek amacıyla 1955 yılından bu yana Avrupa Ödülü programı uyguluyor. Buna göre birinci aşamada (İlk başvuru) ’Avrupa Diploması’, ikinci aşamada ’Avrupa Şeref Bayrağı’, üçüncü aşamada ’Avrupa Şeref Plaketi’ ve son aşamada ’Avrupa Ödülü’ veriliyor.

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi ile bu komiteye bağlı Avrupa Ödülü Alt Komitesi; katıldığı uluslararası projeler, kardeş kentlerle kurduğu iyi ilişkiler, uluslararası kuruluşlara üyelikleri ve Avrupa farkındalık etkinliklerinde gösterdiği başarılar nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ödüle layık gördü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı