Ege Haberleri

  İzmir burada nefes alacak

  Hürriyet Haber
  01.08.2014 - 11:49 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Torbalı İlçesi'ndeki Efeoğlu Piknik Alanı 2018 yılına kadar Torbalı Belediyesi tarafından kiralandı. 30 bin kişi kapasiteli 240 dönümlük tesis baştan aşağı çam ağaçlarıyla bezenerek İzmirlilerin nefes alacağı bir yer haline getirilecek.

  Torbalı Belediyesi'nin girişimleri sonrasında İzmir'in en büyük mesire alanlarından biri olan İzmir - Aydın Karayolu'nun 22'inci kilometresinde Yeşilköy Mahallesi'ndeki Efeoğlu Piknik Alanı belediye bünyesine dahil edildi. 240 dönümlük tesis, 2018 yılına kadar Torbalı Belediyesi tarafından işletilecek. Bölgede yapılacak olan düzenlemeler sonrasında aynı anda yaklaşık 30 bin kişi piknik yapabilecek. Torbalı'ya hatta İzmir'e çok güzel bir tesis kazandıracaklarını söyleyen AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Halkımızın böylesine bir tesise ihtiyacı vardı. Yönetmeliğin izin verdiği düzenlemelerle bu dev piknik alanını çok daha güzel hale getireceğiz. Tesisimiz ile Torbalı'nın tanıtımı da yapılacak. İzmir adeta burada nefes alacak" diye konuştu.

  CAZİBE MERKEZİ OLACAK

  Günlük ihtiyaçların karşılanabileceği ünitelerin bulunduğu, 24 hektarlık alana yayılmış piknik yeri, özellikle hafta sonları binlerce kişiyi ağırlıyor. Belediye bünyesinde Ayrancılar Suyunbaşı ve Üçpınarlar gibi iki önemli mesire alanının yer aldığını ifade eden Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Bu tesisler doluluk oranıyla bizleri fazlasıyla memnun ediyordu. Ancak yeni tesislere ihtiyacımız vardı. Bu nedenle Efeoğlu Piknik Yeri'ne talip olduk. Yoğunluğu göz önüne alarak böyle bir yatırım yaptık. Alanda eskimiş olan banklar değiştirilecek, ağaçlar budanacak, zeminin bakımı yapılacak, içme suyu ve tuvaletler inşa edilecek. Ayrıca çevre tel örgüsü yenilenecek. Tesisimiz, bölgenin cazibe merkezi haline gelecek. Sadece Torbalılılar değil, bütün İzmirliler bu tesisten faydalanabilecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı