Ege Haberleri

  İzmir, bilişimde iki numara olacak

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  31.05.2011 - 22:40 | Son Güncelleme:

  Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti 2. Bölge birinci sıra milletvekili adayı Binali Yıldırım, kentte e-ticaret üssü kuracaklarını, detaylarını 3 Haziran’da açıklayacaklarını söyledi, “Ticaret sanal, teslimat gerçek olacak. Pazarlama tek elden yapılacak. İstihdam da artacak” dedi.

  Turkcell’in, şirketlerin mobil teknolojileri kullanarak karlılıklarını artırmak amacıyla başlattığı “MobilŞirket” turunun izmir ayağının tanıtımına katılan Yıldırım, bilişim ve bilişime dayalı e-ticaret ve teknoloji geliştirme alanlarının, izmir’in en önemli kalkınma alanlarından biri olduğunu kaydetti, bu tür toplantıların kentte yapılmasının önemli olduğunu vurguladı.

  Kendisinden önce konuşan Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar’ın, izmir’in bilişim sıralamasında dördüncü kent olduğu yönündeki sözlerini hatırlatan Binali Yıldırım, “Gerçekler acı. izmir çok daha fazlasını başarabilir. Onun için diyoruz ki, ‘İzmir bilişimde iki numara olacak.’ Hedefi böyle koyuyoruz” şeklinde konuştu.Bilişim destekli yaşam projesini de izmir’de devreye sunacaklarını duyuran Yıldırım, sloganın da “70’den 70’e herkese internet” olacağını açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı