Ege Haberleri

  İZDSO yeni sezonda iddialı

  İZMİR, (DHA)
  15.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Devlet Senfoni Orkestrası dünyaca ünlü şef ve solistleri İzmir'e getirecek.

  2012-2013sezonuna, dünyaca ünlü şef ve solistlerle hazırlanıyor. Önümüzdeki konser sezonunda uluslararası alanda isim yapmış Şefler Toshi Shimada, Alun Francis, Vakhthang Matchavariani, Antonio Pirolli, Myron Michailidis, Vladimir Altschuler, Susanna Pescetti, Rengim Gökmen, Tadeuzs Strugala konser yönetmek için İzmir'e gelecek.
  Aynı zamanda solistler Obua'da Albrecht Mayer , Cello'da Martti Rousi , Keman'da Gilles Apap ve Mihaela Martin , Korno'da Radovan Vlatkovic , Bandoneon'da Marcello Nisinman , Viyolonsel'de Xavier Philips , Piyano'da George Lazaridis ve Denis Kozukhin , Cello'da Frans Helmerson , Klarinet'de Wenzel Fuchs ve Devlet sanatçılarımız İdil Biret ile Gülsin Onay'da İzmirli sanatseverlere unutulmayacak güzellikte konserler verecek.


  AÇILIŞ KONSERİ HÜSEYİN SERMET'TEN
  İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın açılış konseri şef Antonio Pirolli yönetiminde Ekim Ayı’nda gerçekleştirilecek. Solist olarak Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli piyanistlerden biri olan devlet sanatçısı Hüseyin Sermet'in konser vereceği gecede, ünlü piyaniste İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları eşlik edecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı