Ege Haberleri

  İZBAN uzuyor

  Hürriyet Haber
  11.08.2015 - 01:18 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi ile TCDD ortaklığında gerçekleştirilen İzmir Banliyö Sistemi İZBAN hattı Torbalı’dan sonra Selçuk’a kadar uzatılıyor.

  Daha önce 80 kilometrelik hattı 30 kilometre daha uzatan Torbalı bölümünün istasyon ve karayolu alt-üst geçit inşaatlarını tamamlayarak açılışa hazır hale getiren Büyükşehir Belediyesi, yapımını sürdürdüğü 26 kilometrelik Selçuk hattındaki Sağlık ve Selçuk istasyonları ile 2 karayolu üst geçidi ve 6 menfez tipi karayolu alt geçidinin inşa çalışmalarında da önemli aşama kaydetti.

  İZBAN uzuyor

  PERON MONTAJLARI BAŞLAYACAK

  Daha önce mevcut hat üzerinde hemzemin geçit olarak kullanılan bölgelerde özellikle ağır tonajlı araçların geçişi için yapılan 2 karayolu üst geçidinin ilkinde kenar ve orta ayak betonarme imalatları tamamlandı, köprü yaklaşım rampa betonarme imalatları devam ediyor. İkinci karayolu köprüsünde ise fore kazık imalatları sürüyor. Sağlık ve Selçuk istasyon binaları ile peron betonarme imalat yapımı, TCDD’nin aktif hatlarını teslim etme önceliklerine göre iki kısma ayrıldı. Bu nedenle iki istasyonda da iki kısma ayrılan inşaat çalışmalarında birinci kısım betonarme imalatları tamamlandı, peron üzeri sundurma montajlarına ise önümüzdeki günlerde başlanacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı