Ege Haberleri

  İyi ki Ege var...

  Cavit AKGÜN/MUĞLA, (DHA)
  27.09.2014 - 01:17 | Son Güncelleme:

  MUĞLA İl Sağlık Müdürlüğü, ‘Tıbbi ve Dini Açıdan Organ Bağışı’ konulu panel düzenledi. Panele, ilk yüz naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ve İl Müftüsü Abdurrahman Koçak konuşmacı olarak katıldı.

  İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, organ bağışını artırmak için kampanya düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi:
  “Bağış oranına göre İzmir 12 bin 469 kişiyle birinci, İstanbul 9 bin 952’yle ikinci, Adana 5 bin 251’le üçüncü, Muğla 4 bin 715’le dördüncü ve Manisa 4 bin 89’la beşinci sırada. Nüfusa orantısına göre biz ilk sırada yer alıyoruz. Kampanya çerçevesinde kan bağışı yapılan merkezlerde ayrıca organ bağış stantları açtık. Bağışlanan her organ filizlenen bir candır.”

  Sevaptır vurgusu
  Müftü Koçak da, “Günümüzde bazı hastalar ancak kan, doku ve organ nakli ile tedavi ediliyor. Aksi halde ya hayatlarını kaybetmekte veya sıkıntı içinde ömürlerinin sonunu beklemektedirler. Böyle bir kişinin sağlığını kurtarmak, ona yeniden hayat kazandırmak büyük bir sevaptır” görüşünü dile getirdi. Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ile Rıdvan Dilmen, sembolik olarak hazırlanan büyük boyutlu kartla organ bağışı tanıtımı yaptı. Dr. Tekin, panele katılan Dilmen, Özkan ve Koçak’a teşekkür plaketi verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı