Ege Haberleri

  İtalyan beyaz eşya devi hızla büyüyor

  Hürriyet Haber
  07.07.2009 - 22:14 | Son Güncelleme:

  Indesit, Manisa’daki tesislerini en büyük buzdolabı üretim tesisi haline getirecek. Fabrika Müdürü Dağ, bu kararla çalışan sayısının 1200’e çıkacağını söyledi.

  Indesit Fabrika Müdürü Turgay Dağ, Manisa’da Ar-Ge konusunda merkez oluşturulacağını belirterek, “Grubun dünyadaki toplam 17, buzdolabı üreten 4 fabrikasından biri olan Manisa’nın çok kısa sürede başarılı sonuçlara ulaşması nedeniyle önemi arttı” dedi.

  İşçi sayısı artacak

  2009’da krize rağmen 1 milyon adet üretim planlandığını dile getiren Dağ, kapasite artırımı yatırımlarıyla grubun en büyük buzdolabı fabrikası haline geleceklerini ifade etti. Yeni yatırımla şu anda 950 olan çalışan sayısını 1200’e kadar çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

  Yüksek teknoloji

  Manisa fabrikasının üretim kalitesi ve Ar-Ge faaliyetleriyle de ön plana çıktığına dikkati çeken Dağ, yüksek teknolojiye sahip Qaudrio modelinin tüm yarışmalarda birinci olduğunu, beklenenin iki katı oranda satış yakaladığını kaydetti. Ege Bölgesi’nde en fazla TÜBİTAK projesi yürüten dördüncü fabrika olduklarını belirten Dağ, tesiste şu anda 22 mühendisin Ar-Ge için çalıştığını anlattı.

  YENİ PROJELER

  İtalya’nın kendilerine yeni projeler vermeye başladığını belirten Turgay Dağ, “Buzdolabı dışında projeler de gelmeye başladı. Manisa bir buzdolabı fabrikası, ama artık burada bir merkez Ar-Ge’nin oluşması söz konusu. İtalya’da Ar-Ge’de 1200 kişi çalışıyor. Ar-ge de fabrika kurmak gibi bir şey, katma değeri çok yüksek. Fabrikamızı büyütüyoruz. Kriz ortamında yapacağımız tek şey Ar-Ge. Bu konuda üniversitelerin de çok istekli olması elimizi güçlendiriyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı