Ege Haberleri

  İşte Karabağlarlı kadınların korusu

  Hürriyet Haber
  13.08.2014 - 01:10 | Son Güncelleme:

  Karabağlar Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl kurulan Türk Sanat Müziği Korosu ilk konserini Bozyaka Kültür Merkezi'nde verdi. Çoğunluğu emekli ve ev hanımlarından oluşan koro üyeleri, tüm eserleri başarı ile seslendirirken davetlilerden de büyük alkış aldı.


  Koro şefi aynı zamanda deneyimli sanatçı Oğuz Özvardar tarafından haftanın 2 günü tam kadro çalışan koro üyeleri ilk sınavını verdi. Toplam 40 kişiden oluşan koro üyeleri konserin ilk bölümünde hicaz makamında eserler sundu. İkinci bölümde ise çeşitli makamlarda solo eserler seslendirildi. Dillerden düşmeyen ve herkes tarafından beğenilen şarkılara davetliler de eşlik etti. Geceye katılan konuklar konseri çok beğendiklerini ifade ederek koro üyelerini uzun süre alkışladılar.Koro şefi Oğuz Özvardar ise gelecek yıl daha geniş katılımlı bir koro beklediklerini ifade ederek ekibe ve bu imkanı kendilerine sağlayan Karabağlar Belediyesi'ne teşekkür etti.
  Karabağlar Belediyesi Kültür Müdürü Salim Çetin de özellikle emeklilerin ve ev hanımlarının konser için bir yıl boyunca yoğun emek verdiğini belirterek sergiledikleri performansla da göz doldurduklarını söyledi. Bu tür etkinliklerin devam edeceğinin altını çizen Çetin, kadınları cesaretinden dolayı kutladı ve Kültür Müdürlüğü olarak 7'den 70'e herkesin sanatın içinde yer alması için çaba harcadıklarını ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı