Ege Haberleri

  İşte İzmir'in yeni iskeleleri

  Hürriyet Haber
  08.10.2015 - 11:45 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "İzmirdeniz" projesi kapsamında, Karataş’tan Üçkuyular’a kadar uzanan kıyı şeridinde beş adet ahşap iskelenin yapımını tamamladı.

  Karataş'ta Begonvil ve Günbatımı, Göztepe'de Yelkenli ve Kayıklı, Üçkuyular’da ise Rüzgarlı temasında şehir mobilyaları ile birlikte tasarlanan iskeleler, 2.1 milyon TL maliyetle yaşama geçirildi.

  İşte İzmirin yeni iskeleleri

  Mavişehir’den İnciraltı’na uzanan 40 kilometrelik kıyı şeridinin yeniden tasarlanması hedefiyle başlatılan kıyı tasarım projesi çerçevesinde Pasaport, Konak Pier-Karataş ve Üçkuyular-Göztepe İskele arasındaki kıyılar düzenlendi.

  İşte İzmirin yeni iskeleleri

  Söz konusu ahşap iskeleler de bu düzenlemelerin içinde yerini aldı. Güzelyalı sahilinde vatandaşların denizle buluşmasını sağlamak için Büyükşehir Belediyesi tarafından yaşama geçirilen, 5 metre genişliğinde ve 20 metre uzunluğundaki iskelelerden ikisi Karataş, ikisi Göztepe ve biri Göztepe ile Üçkuyular arasında yapıldı.

  İşte İzmirin yeni iskeleleri

  Eskiden deniz banyolarının ve iskelelerin olduğu Karataş-Karantina bölgesinde ve Susuzdede önlerinde yapılandırılan ahşap iskeleler, İzmirlilerin yeni buluşma noktalarından biri olacak.

  İşte İzmirin yeni iskeleleri

  Etiketler: izmir
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı