Ege Haberleri

  İşte iç turizm

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM (DHA)
  22.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAYRAM tatili için internetten tur şirketleri ve acenteler aracılığıyla rezervasyon yaptıran çoğunluğu yerli 300 turist, Bodrum Gümbet Bitez Caddesi’ndeki bir otele geldi. Ama personel oteli terk etmişti..

  Ancak yöneticilerin de aralarında bulunduğu 40 çalışan maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bayramın birinci günü oteli terk etti. Tatilciler ortada kaldı, bir bölümü evlerine döndü, çoğunluk duruma isyan etti. Otelin tüm odalarının pislik içinde olduğunu, suların akmadığını ve yemek verilmediğini öne süren onlarca kişiyi polis güçlükle sakinleştirdi.
  İzmir’den gelen evli ve bir çocuk babası Himmet Bozkur (36), “Dört günlük tatil için geldiğimiz otele 948 TL ödedik. Ancak bayramın ilk gününden itibaren hiç bir hizmet alamadık. ‘Herşey dahil’ sistemle geldiğimiz otelde, odaların suları akmıyor, yatak ve çarşaflar pis, kahvaltı dahil hiç yemek verilmedi. Personelin de öğrenince çareyi polise gitmekte bulduk” dedi.

  Biz de mağduruz
  Bazı tatilciler, bir tur şirketinin Ege Bölge Müdürü Dinçer Aydın ile tartıştı. Aydın, “Birçok tur şirketiyle anlaşan bu turistlerin mağduriyetlerini gidermeye çalışıyoruz, kabul edenleri Bodrum, Marmaris ve Fethiye’de anlaşmalı olduğumuz otellere yönlendiriyoruz. Mağduriyet bizden kaynaklanmıyor. Biz de otel yönetiminden şikayetçiyiz. Çünkü biz de mağduruz” diye konuştu. Bazı turistler polis merkezine gidip, şikayette bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı