Ege Haberleri

  İşte Ege, işte tatil

  Hürriyet Haber
  27.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE'nin büyük bölümü kışın etkisinde kalırken, tatil için Ege'yi seçenler rahat etti. Bodrum, kış ortasında deniz havasıyla, Pamukkale farklı doğal güzellikleriyle değişik seçenekler sunuyor.

  BODRUM'da deniz kenarındaki kafeler doldu, minikler paçaları sıvayıp sıcaklığı 20 dereceyi bulan denize bile girdi. Pamukkale'nin beyaz travertenleriyle kar da benzersiz uyum oluşturdu.

  İSTANBUL, Ankara, Bursa ve İzmir gibi büyük kentlerden tatil için uzun ve zorlu bir yolculuktan sonra Bodrum'a gelenler, yazdan kalma havayla karşılaştı. Kumbahçe Plajı'ndaki kafetaryalar güneşlenen ve dinlenen tatilcilerle doldu. Hava sıcaklığının 22, deniz suyu sıcaklığının ise 20 derece olduğu Bodrum'da minikler de ayakkabı ve çoraplarını çıkarıp denizde oynadı. Kışları kapanan kafeteryalar da açıldı, esnaf çifte bayram yaşadı.

  DENİZLİ'nin cenneti Pamukkale'hih çevresi iki gün önceki kar yüzünden bembeyaz oldu. Tatile Pamukkale'ye gelenler travertenlerle kar beyazlığını gözleme olanağı buldu. Travertenlerin susuz alanlarında kar kalınlığının 10 santime kadar ulaşması ilginç görüntüler ortaya çıkardı.

  PAMUKKALE ve Karahayıt bölgesindeki oteller bayrama yüzde 75 doluluk oranıyla girdi. Otellerin yabancı turist rezervasyonunu üstlenen Patero A.Ş. Genel Müdürü Kenan Tüfekçi, ‘‘Otellerdeki turistlerin yarısı yerli, yarısı yabancı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Pamukkale bayrama dolu girdi. Yüzde 75 doluluk turizmciyi sevindirdi’’ diye konuştu.

  Yerli ve yabancı turistler, travertenlerin yanısıra kar beyazlığının keyfini doyasıya çıkarıyor.

  Kumbahçe Plajı'ndaki kumsalda açık olan kafetaryalarda oturan ve güneşlenenler, tatil keyfini çıkardı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı