Ege Haberleri

  İşimiz hizmet gücümüz millet

  Cevdet ŞEN / BERGAMA, (DHA)
  03.05.2011 - 22:10 | Son Güncelleme:

  AK Parti İzmir 2. Bölge birinci sıra milletvekili adayı, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bergama’da temaslarda bulundu.

  İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda seçim bürosunun açılışını yapan Yıldırım, ‘ilkler şehri’ olarak bilinen Bergama’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti, AK Parti iktidarının hizmetlerini anlattı.
  Türkiye’yi duble yollarla ördüklerini kaydeden Binali Yıldırım, 2002’ye kadar 6 bin kilometre yol yapıldığını, kendileri iktidara geldikten sonra bu rakamın 19 bin 500 kilometreyi bulduğunu belirtti. Türkiye’yi hızlı trenle tanıştırdıklarını anlatan Yıldırım, “İzmir’de, Aliağa-Cumaovası Hafif Raylı Sistemi’ni tamamlayıp hizmete açtık. Metronun Bergama’ya kadar uzatılması için İZBAN’a talimat verdik” dedi.
  Çandarlı’ya, Türkiye’nin en büyük, dünyadada ilk 10 arasına girecek büyüklükte liman yapacaklarını kaydeden Binali Yıldırım, “İhalesini gerçekleştirdik. 15 Mayıs’ta temel atacağız. Bu limandan en çok faydalanacak ilçe Bergama olacak. Binlerce kişi iş imkanına kavuşacak” diye konuştu.

  Gönüllere yol yapacağız

  Yıldırım, “Ankara-İzmir Hızlı Tren Projesi’ne de başladık. İzmir-İstanbul Otoyolu’nun en önemli kavşak noktası Bergama olacak. Bergama-Soma Karayolu’nun Bergama Devlet Hastanesi önünde bulunan ve sık sık ölümlü kaza yaşanan bölümü için bürokratlara talimatım verildi. ‘İşimiz hizmet, gücümüz millet’ diyerek çıktığımız bu yolda çok çalışıp milletin gönüllerine yol yapacağız” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı