Ege Haberleri

  İsim Şehir Hayvan oyunu yeniden İzmir'de

  İZMİR, (DHA)
  17.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gazeteci Yılmaz Özdil'in İsim Şehir Hayvan adlı kitabından uyarlanan tiyatro oyunu, yoğun istek üzerine, bir kez daha İzmir'e geliyor.

  Kabare, 21 Ağustos'ta Çeşme'de, 22 Ağustos'ta Seferihisar'da, 24-25 Ağustos'ta Bornova'da, 26 Ağustos'ta Datça'da ve 27 Ağustos'ta Bodrum'da sahne alacak.
  Gencay Gürün yönetimindeki Tiyatro İstanbul'un, gazeteci Yılmaz Özdil'in İsim Şehir Hayvan adlı kitabından yarattığı kabare, yoğun istek üzerine bir kez daha İzmir'e geliyor. 30 Temmuz'da İzmir'de gala yaparak tüm sahil kentlerini dolaşmaya başlayan İsim Hayvan Şehir oyunu, 21 Ağustos'ta Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda, 22 Ağustos'ta Seferihisar Sığacık Kaleiçi'nde, 24-25 Ağustos'ta Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu'nda, 26 Ağustos'ta Datça Açıkhava Tiyatrosu'nda ve 27 Ağustos'ta Bodrum Kalesi'nde sahne alacak. Oyun, 1 Eylül'den başlayarak, Anadolu turnesine devam edecek.
  Yönetmenliğini usta tiyatrocu Metin Serezli'nin, oyun yazarlığını Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı'nın yaptığı İsim Şehir Hayvan, bugüne kadar sergilendiği her yerde büyük ilgi ve beğeni topladı. Dünyada ilk kez günlük köşe yazılarının kabare haline getirilmesi gibi zor bir işin altına girdiklerini söyleyen Tiyatro İstanbul Genel Müdürü Emin Hamarat, “Bu oyun, bizim için bir onur vesilesi. Tiyatromuzun yönetmeni Gencay Gürün'den yönetmenimiz Metin Serezli ve sahne arkası ekibe kadar hepimiz coşkuyla çalışıyoruz. Gördüğümüz ilgiden olağanüstü memnunuz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı