Ege Haberleri

  İşçilerin tepkisi tatlıya bağlandı

  Hürriyet Haber
  30.07.2009 - 20:40 | Son Güncelleme:

  Fabrika önünde toplanarak protesto gösterisi yapan işçiler, daha sonra ünlü şirketin yöneticilerinin araya girerek sorunu çözmesiyle rahatladı.

  Türkiye’nin önde gelen tekstil firmalarından Rodi’nin Gaizemir mağazasında beş aydır maaş alamadıklarını iddia eden 200 çalışan, fabrika binası önünde toplanarak, protesto gösteri yaptı. Rodi firması yetkililerinden şirket ortağı Ufuk Kazancı ise, sorunun taşeron firma yüzünden çıktığını, araya girerek olayı tatlıya bağladıklarını söyledi. Rodi’ye ait Aktaş firmasın üzerinden taşeron olarak hizmet verdiklerini belirten işçiler şunları söylediler:

  İki ay maaş alamadık

  “200’e yakın personel günde üç band üzerinden 4 bin parça üretim yapıyorduk. Gün geldi çok büyük paralar kazandık. Ama bu beş ay böyle gitti. Fabrika yetkilileri başka bir yerde fabrika daha açtı. Oraya 100’e yakın makineler alındı. Bunla birlikte 2008 yılı altıncı ayından itibaren maaşlarda takılmalar oldu. İki ay alamadığımız süreler oldu. Şimdi ise beş aylık maaşımız içeride. Rodi firması yetkilileri ortada yok. Muhatap bulamıyoruz. Makineler yok. Sigorta primlerimiz yatırılmıyor. Rodi firması yetkilileri hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı