Ege Haberleri

  İşçilere zam müjdesi

  Hürriyet Haber
  11.01.2015 - 01:31 | Son Güncelleme:

  Konak Belediyesi'nde hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalışan işçiler 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan ve en düşük maaşın bin 700 lira olduğu yeni sözleşmelerini belediye önünde lokma döktürerek kutladı.

  Konak Belediyesi'nin Destek Hizmetleri, Ulaştırma ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne bağlı olarak farklı hizmet alım sözleşmelerine göre çalışan yaklaşık 150 işçi 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan yeni sözleşmeyle tek çatı altına toplandı. Daha önce üç farklı şirket bünyesinde çalıştırılan işçiler imzalanan yeni sözleşmeyle tek şirket altına toplanırken, çalışanlar arasındaki ücret eşitsizliği de ortadan kaldırıldı. Yeni sözleşmeyle en düşük işçi maaşı bin 100 liradan yaklaşık bin 700 liraya çıkarıldı. Yapılan bu iyileştirme ile yeni yıla mutlu giren belediye çalışanları sevinçlerini lokma döktürerek paylaştı. Konak Belediyesi'nin Basmane'deki hizmet binası önünde yapılan lokma ikramından belediye personelinin yanı sıra bölge esnafı ve çevreden geçen vatandaşlar faydalandı.
  İşçilere zam müjdesi
  Yeni yılla birlikte artan maaşları ile yüzleri gülen işçiler Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a teşekkür ederken, sevinçlerini paylaşmak için lokma döktürdüklerini söyledi. Seçildiği günden itibaren, Konak Belediyesi'nde çalışanlarıyla birlikte büyük ve mutlu bir aile olacaklarını vurgulayan Başkan Pekdaş da işçilerin mutluluğuna ortak olduklarını belirterek, "Bizim önceliğimiz Konak Belediyesi'nin çalışanları arasında iş barışını sağlamaktı. Bu amaçla çalışanlar arasında bir denkleştirme, iyileştirme yapmak için gayret ettik. Üç farklı şirketle yürüyen hizmet alım işini teke indirdik. Süreç içinde çok farklı şirketlerden hizmet alımını ortadan kaldırmak istiyoruz. Emeğin değer bulduğu bir Konak için çalışmalara devam edeceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı