Ege Haberleri

  İşadamları, Denizli için bir araya geldi

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  29.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ Sanayici ve İşadamları Derneği (DESİAD), küreselleşen dünyada bir ihracat kenti olan Denizli’nin geleceğine yön vermek için çalıştay düzenledi.

  Şiir Otel’deki etkinliğe, dernek üyeleri, meslek odalarının başkanları, işadamı derneklerinin yöneticileri katıldı.Gün boyu süren organizasyonda Denizli’nin tüm sosyo-ekonomik ve kültürel dinamikleri dikkate alınarak, kentin sanayisinin hangi alanlarda gelişmesi, hangi sektörlere ağırlık verilip, hangisinin terk edilmesi gerektiği, şehrin kaynakları ve bunların nasıl kullanılması gerektiği masaya yatırıldı.

  Çalıştay sonuçlarının rapor haline getirilerek Denizli kamuoyuyla paylaşılacağını belirten DESİAD Başkanı Mehmet Salih Başöz, “Dernek olarak sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde Denizli için üzerimize düşeni yapıyoruz. Dünya şartlarının hiç umulmayan şekilde ve büyük hızla  değiştiğini görüyoruz. Yerli otomobil ve uçak çalışmaları devam ederken, milli helikopter için düğmeye basıldı. Dünyadaki ekonomik kriz sinyalleri ve son gelişmeler kapsamında bir ihracat kenti olan Denizli’nin gelecekte neler yapması gerektiğini işadamlarımızla paylaşıp, hem sorulara yanıt bulmak hem geleceğe yön vermek istiyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı