Ege Haberleri

  İş garantili ahçı yardımcılığı kursu

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  04.07.2012 - 09:46 | Son Güncelleme:

  Denizli’de Milli Eğitim Müdürlüğü ve İş Kurumu ile ortaklaşa düzenlenen ve yüzde 50 iş garantili kapsayan Aşçı Yardımcılığı kursu başladı.

  Meslek Edindirme Kursları kapsamında İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde yapılacak “Aşçı Yardımcılığı” kursuna 50 kişi katıldı. Kursunun teorik ve uygulama eğitimi toplam 2.5 ay sürecek. Teorik eğitimin ardından kursiyerler işletmelerde uygulamalı eğitime tabi tutulacak. Eğitimin sonunda başarılı olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika almaya hak kazanacak.

  Meslek Edindirme Kursları kapsamında İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Aşçı Yardımcılığı kursunun açılışı yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, yeni düzenlemelere göre 2015 yılı sonuna kadar ülkemizde gelişmiş ülkelerde olduğu gibi iş kollarında çalışan personelin sertifikalı veya belgeli olması gerektiğini belirterek, “Belgesiz usta ve işçiler piyasada iş yapamayacak. Bu çalışmalarla bu sektörlerdeki insanların bilinçlendirilmesi, işlerini yaparken sağlıklarını korumaları ve sosyal güvenlik hakları gibi konularda bilgilendirilmiş olacak. Sizler bugün başlayacak bu eğitimle şimdiden ilk adımları atmış bulunmaktasınız. Kursun hepinize hayırlı olmasını diler, iş bulma imkânına sahip olmanızı temenni ederim” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı