Ege Haberleri

  İş dünyası

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pastavilla’nın özel kutlaması

  PASTAVİLLA Makarnacılık, Yerli Malı Haftası'nı minik öğrencilerle kutladı. Hafta boyunca ilköğretim okullarında öğrencilere sıcak spagetti dağıtan Pastavilla, haftayı şenlik haline getirdi. Özel Karşıyaka Başarı İlköğretim Okulu Öğrencileri Pastavilla Makarnacılık'a teşekkür etti, yerli malı kullanmanın önemini anladıklarını söyledi.

  Kendi dalında AB'ye üye oldu

  BTM A.Ş, kısa adı EXIBA olan Avrupa Ekstrüze Polistren Isı Yalıtım Levha Üreticileri Birliği'ne üye oldu. Merkezi Bürüksel'de bulunan ve bünyesinde 12 yalıtım üreticisini barındıran birlik, son genel kurul toplantısında BTM'yi üyeliğe kabul etti. BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, ‘‘EXIBA ailesine katılarak büyük bir aşama kat ettik’’ diye konuştu.

  Beyaz peynire yeni ambalaj

  GIDA sektörünün lideri Pınar, beğeni ile tüketilen Beyaz'ı 20 gramlık ambalajlarda tüketicilere ücretsiz dağıtıyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da toplam 12.500 haneyi tek tek ziyaret eden Pınar görevlileri, dört hafta boyunca 50 bin 20 gramlık Pınar Beyaz'ı tüketicilere tattırdı.

  KİPA’nın hedefi 130 milyon dolar

  KİPA Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Ertan, yıl sonu ciro hedeflerinin 130 milyon dolar olduğunu söyledi. Yeni yıla umutlu girdiklerini belirten Ertan, bu yıl satış hasılatın geçen yıla göre dolar bazında yaklaşık yüzde 25 arttığını belirterek, ‘‘Önümüzdeki yıl bu rakamlarımız daha da artacak. Çünkü mağaza sayımız dörde çıkacak. Beşinci mağazamızı da İzmir'de açmayı planlıyoruz’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı