Ege Haberleri

  İş dünyası

  Hürriyet Haber
  07.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pınar Madran’dan sürahi ambalaj

  PINAR Madran Suları, 2.5 litrelik sürahi ambalajda tüketicilerin beğenisine sunuldu. Buzdolabının kapak raflarına sığacak şekilde dizayn edilen Pınar Madran, kolay tutuluyor ve elle tam uyum sağlıyor. Sertlik derecesinin düşük olması nedeniyle, dünyanın en yumuşak suları arasında yer alan Pınar Madran, hijyenik koşullarda şişeleniyor .

  FEKO'nun hedefi daha da büyüme

  OTOMOTİV ve endüstriyel her türlü yağ keçeleri ve rulman imalatı yapan Feko Makine Yedek Parça Sanayi ve Ticaret, Kemalpaşa Ulucak'taki inşaa edilen fabrika ile üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor. Yılda 1.5 milyon yağ keçesi ve 250 bin rulman ürettiklerini belirten Mali İşler Koordinatörü Sırrı Esen, ‘‘Yeni fabrikamızda üretimimizi ve ihracatımızı arttırmayı hedefliyoruz’’ dedi.

  MERT Optik'ten 2001 modelleri

  MERT Optik, 2001 model güneş gözlüklerini tanıtmaya başladı. İlk kez Mavişehir EGS Park'ta düzenlenen defilede, Türkiye'nin ünlü mankenleri Ebru Şallı, Aysun Kayacı, Begüm Özbek ve Ceylan Saner tarafından sergilenen, Chanell, Christian Dior, Fendi ve Maxmara markalı 2001 model güneş gözlükleri büyük ilgi gördü.

  TARİŞ’ten ürün tanıtım turları

  TARİŞ, incir, üzüm, pamuk ve zeytinyağını öğrencilere tanıtmaya başladı. İlk olarak Avni Akyol Lisesi'ndeki öğrencilere, bu ürünlerin tarladan tüketiciye ulaşıncaya kadar geçirdiği evreleri fotoğraf ve karikatürlerle anlattıklarını vurgulyan Genel Müdür Ayhan Özer, ‘‘Amacımız, yeni yetişen nesilin sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmak’’ dedi.

  BMC’nin kozu Levent 80

  BMC Genel Müdürü Mehmet Demirpençe, Türkiye'de hızla büyümekte olan kamyonet pazarındaki paylarını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Bunun için sürekli yenilik yaratmaya çalıştıklarını belirten Demirpençe, ‘‘3 yıldır üzerinde çalıştığımız, Türkiye'nin ilk turbo dizel intercooler motorlu kamyoneti Levend 80'in, seri üretimini gerçekleştirdik ve rakiplerimizin bir adım daha önüne çıktık’’ diye konuştu.

  CMS bayilerine Mısır'da moral

  CMS Satış ve Pazarlama, bayilerini 1 haftalık Mısır seyahatine götürdü. 10 bayinin eşleriyle katıldığı gezide Piramitler, Kahire Müzesi, Luxor ve Karnak tapınakları ile Mısır'ın tarihi ve turistik yerlerinin ziyaret edildiğini belirten Satış Müdürü Barış Sanal, ‘‘Bayilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduk ve 2001 yılı öncesi moral depoladık’’ diye konuştu.

  Arkas’ın yüzer vinçlerine görev

  ARKAS Ulaştırma'nın özel ekibi, İzmir Limanı'na ABD'den, Gürcistan ve Türkmenistan'a ulaştırılmak üzere getirilen 2 sahil güvenlik botunu özel ekibi, yüzer vinç kullanılarak, denize indirdi. 70 ton ağırlığında, 25 metre uzunluk ve 5.5 metre genişliğinde olan botların, 29 metre yükseklikten indirildiği belirtildi. Arkas yetkilileri, böyle tahliyenin İzmir Limanı'nda ilk kez yapıldığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı