Ege Haberleri

  İş dünyası

  Hürriyet Haber
  05.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Piyale’den çok acele çorbalar

  PİYALE, tüketicilerden gelen istek üzerine instant çorbalarını, ‘‘Dakik Çorbalar’’ adıyla piyasaya sundu. Mantar, domates ve tarhana çorbalar 10 saniyede kolayca hazırlanabiliyor. 16 ve 14 gramlık poşetlerde üretilen çorbalar, 24 adetlik kutu ve 144 adetlik kolilerle satışa sunuluyor.

  Tamek’ten 2001’de çocuklara armağan

  TAMEK, meyve suyu, meşrubat, konserve ve dondurulmuş gıdada atılım yapmayı planlıyor. Üretim merkezlerinde başlatılan yatırımın 30 milyon dolar olacağını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Melih Sipahioğlu, ‘‘Meyve suyu üretimini artıracağız. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, ihracata ağırlık vereceğiz. Çocuklar için yeni ürettiğimiz Samba, Tango ve Sambakido adlı meyve sularımız da yakında piyasada olacak’’ dedi.

  Doğadan’ın yeşil çayı piyasada

  DOĞADAN, doğal ve sağlıklı içecekler arasında tüm dünyanın favorisi, Çin ve Japon kültürünün geleneksel yeşil çayını piyasaya sundu. Rengi berrak yeşilimsi, içimi siyah çaya göre daha hafif ve az buruk olan Doğadan Yeşil Çay, 20 süzen poşetlik ambalajında tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

  TANSAŞ’tan AIDS’le mücadeleye destek

  TANSAŞ, 1 Aralık Dünya AIDS Günü nedeniyle, AIDS İle Mücadele Derneği'yle işbirliği yaptı. Derneğin Alsancak Mağazası'nda açtığı standda yüzyılın vebası olarak adlandırılan AİDS'ten korunma yollarıyla ilgili TANSAŞ müşterilerine ilanlar dağıtıldı. Dünyada 36,5 milyon kişinin AIDS olduğunu belirten TANSAŞ yetkilileri, ‘‘Bu hastalığa karşı mücadeleye destek vermeyi, toplumsal görev sayıyoruz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı