Ege Haberleri

  İş Dünyası

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Süt Haftası’na Pınar damgası

  PINAR, Dünya Süt Haftası'nı Türkiye'nin çeşitli illerinde çocuklarla kutladı. Şenliklere, İstanbul Avcılar ve Yalova'dan davet edilen toplam 700 depremzede çocuğu, Tatilya'da ağırlayarak başlayan Pınar, etkinlikleri Beyoğlu İstiklal Caddesi girişinde sergilenen inekleriyle sürdürdü. Pınar, çeşitli illerdeki ilköğretim okullarında da süt dağıttı.

  İç-dış pazarda etkinlik için

  BİTKİSEL yağ üreten Altınyağ, 673 milyon 920 bin hissesini 8500 liradan geçtiğimiz günlerde halka arzetti. Hisselerin büyük ilgi gördüğünü belirten Genel Müdür Ramazan Abay, ‘‘Buradan elde ettiğimiz geliri, yeni yatırımlarda kullanacağız. Üretimin yüzde 90'ını ihraç ediyoruz. Hedefimiz iç piyasa ve uluslararası pazarlarda daha etkin olmak’’ dedi.

  Gürer Gıda da fuara katıldı

  DOĞA'nın Ege Bölge Distrübitörü Gürer Gıda, Kültürpark'taki GIDA'2000 Fuarı'na katıldı. Gürer'in standında ziyaretçilere Doğa'nın bitkisel ürünleri ikram edildi. Gürer Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gürer, ‘‘Bitki çaylarından, reçele, zeytinyağına kadar 50'ye yakın ürüne ilgi her geçen gün artıyor’’ dedi.

  Toprakana’dan doğal ürünler

  TOPRAKANA Ekolojik ve Doğa Ürünleri Merkezi Bostanlı'da açılıyor. Dekorasyonu, geniş ekolojik ürün yelpazesi, kafeteryası ve kütüphanesi ile bir doğa cenneti görünümündeki Toprakana, sağlıklı yaşam felsefesini benimsemiş bilinçli tüketicilerin merkezi olmaya hazırlanıyor. Genel Müdür Şahika Kıyı, ‘‘Ekolojik ürünleri, doğal tüketim maddeleri, şifalı bitkiler ve doğa içerikli yayınlar satacağız’’ dedi.

  Menderes de halka açılıyor

  MENDERES Tekstil, halka açılmaya hazırlanıyor. Halka arz için SPK'ya başvurduklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akça, ‘‘Global Menkul Kıymetler liderliğinde sermayemizin yüzde 15'ini halka açacağız. Halka arzda, 1 trilyon 850 milyar lira olan sermayemizi, 2 trilyon 200 milyar liraya çıkaracağız’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı