Ege Haberleri

  İş Dünyası

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Profil’den Everest 8848

  EGE Profil, yeni ürünü Everest 8848 pencere sistemini önümüzdeki ay piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Deceuninck'le kurulan ortaklık sonrası, Everest 8848 pencere sistemini ürettiklerini belirten Ege Profil Genel Müdürü Ergun Çiçekçi, ‘‘Yeni seri ürünlerimiz, izolasyon kat sayısı ve sızdırmazlık özellikleri taşıyor. Bu nedenle yeni serimize erişilmesi en yüksek nokta olan Everest'in adını ve yüksekliğini verdik’’ diye konuştu.

  EGEMER’in tek hedefi ihracat

  EGEMER Yapı Mermerit Mobilya Maden Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Avşar, 2001 yılı hedeflerinin ihracat olduğunu söyledi. Işıkkent'teki 2 bin metrekarelik alanda üretim yaptıklarını belirten Avşar, ‘‘Değişik ebatlarda 2 bin 500 metre döküm mermer, duş tekneleri, küvet, mutfak tezgahları, banyo hilton lavabolar, hazır mutfak ve benzeri ürünler üretiyoruz’’ dedi.

  İnci'den öğrenci yurdu

  İNCİ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet İnci, doğduğu ve iş hayatına başladığı Aydın'ın Sultanhisar İlçesi'ne öğrenci yurdu yaptırıyor. Adnan Menderes Üniversitesi'ne bağlı Sultanhisar Ziraat Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin kalacağı, 100 kişilik yurdun temel atma töreninde konuşan İnci, ‘‘Yurt 2000-2001 öğretim yılında hizmete girecek. Biter bitmez de Sultanhisar'a bir meslek yüksekokulu yaptıracağım’’ diye konuştu.

  Kipa Balçova 2001'de tamam

  KİPA Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Ertan, Balçova Kipa'nın temelini Haziran'da atacaklarını söyledi. Yaklaşık 30 milyon dolara mal olacak kompleksin, 2001 yılının Mart Ayı'nda hizmete girmesini planladıklarını belirten Ertan, ‘‘Balçova Kipa'da alışveriş merkezinin yanı sıra eğlenceye dayalı bir konsept de kurmayı planlıyoruz. Dördüncü mağaza projemizi de programa aldık’’ dedi.

  Tuborg pazarı büyüttü

  TÜRK Tuborg, turizmdeki canlanmaya paralel olarak, bu yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyor. Sezonun iyi bir seyir izlediğini ve yüzde 10 büyüme beklendiğini belirten Genel Müdür Taner Ciğer, ‘‘Biz de şirket olarak yıl sonunda aynı oranda büyüme sağlayacağız. Troy'un İngiltere, KKTC ve Almanya'da belli bir pazar payı oluştu. ABD'de ile ilgili pazar çalışmalarımız da sürüyor’’ dedi.

  Batı Sigorta yeniliği

  BATI Sigorta, Batı Rüzgarı yat yarışındaki 10'uncu sponsorluk yılı nedeniyle Haziran 2000 sonuna kadar yat sahiplerine çok özel fiyatlı ‘‘yıllık yat-tekne sigortası’’ sunuyor. Özel gezinti, turistik ve ticari amaçla kullanılan yat, kotra ve her tip deniz aracı, sigorta poliçesiyle tehlikelere karşı güvence altına alınacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı