Ege Haberleri

  İş Dünyası

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Vestel’den klima almak çok kolay

  MANİSA'daki fabrikasında dört tip klima üreten Vestel, alımı buzdolabı kadar kolaylaştırmak için kampanya başlatıyor. Üç yıl garantili olan Vestel klimaları, tüketicilere çeşitli taksit imkanlarıyla sunuluyor. Isı pompası özelliği olan klimalar, yazın soğuturken, kışın da ısıtabiliyor.

  Batı Sigorta sermaye artırdı

  YAŞAR Holding kuruluşlarından Batı Sigorta, sermayesini 1.6 trilyon liradan 4 trilyon liraya çıkardı. Çeşme Altın Yunus'taki acenteler toplantısında konuşan Genel Müdür Cengiz Diren, hizmet kalitelerini ISO 9002 belgeleriyle kanıtladıklarını belirtti, ‘‘Sermayemizi 4 trilyon liraya çıkararak, güçlendik. Bu yıl fiyatla değil, kalitemizle rekabet edeceğiz’’ dedi.

  Hedef 30 milyon dolarlık ciro

  İHRACAT ağırlıklı çalışan Selçuk Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanı Eli Alharal, bu yıl için ciro hedeflerinin 30 milyon dolar olduğunu söyledi, ‘‘İç piyasada daha etkin olmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde yurtdışı hisse satışı ve sermaye artırımıyla, işletme kaynaklarımızı güçlendireceğiz. Yıl sonunda da 2.5 trilyon lira kára ulaşacağız’’ dedi.

  EGS’de Özmen’e bir başka görev

  EGS EGSER'de 1996'dan bu yana genel müdür olan Cavit Özmen, iç ve dış ticaretin yapılacağı grup içindeki bir başka şirkete atandı. Kuruluşu önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan şirketin yine tekstil sektöründe faaliyet göstereceği belirtilirken, Özmen'in EGS EGESER'deki yönetim kurulu murahhas üyeliği görevini sürdüreceği açıklandı.

  Dunloop Cinex pazar büyütecek

  GEÇEN Eylül'de Goodyear'la ortaklık anlaşması imzalayan Dunloop lastiklerinin üreticisi Sumitomo'yu Türkiye'de 1989'dan beri pazarlayan İnci Holding kuruluşlarından Cinex, yeni hedeflerini bayilerine açıkladı. İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet İnci, ‘‘Yeni yapılanmayla Türkiye'deki pazarımızı her geçen gün büyüteceğiz’’ dedi.

  Çimentaş ihracat için atağa geçti

  ÇİMENTAŞ'ın yıl sonu ciro hedefi 95 milyon dolar. Bu yıl tam kapasite çalışarak 1.8 milyon ton çimento üretmeyi planlayan Çimentaş, yıl sonunda 500 bin tonluk ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor. Yılın ilk üç ayında ihracat ağırlıklı çalışarak satışlarını artıran Çimentaş, önümüzdeki yıl maliyetlerini düşürecek, yatırımlara yönelmeyi planlıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı