Ege Haberleri

  İş Dünyası

  Hürriyet Haber
  16.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pınar Kido'dan kasede puding

  DAHA önce uzun ömürlü karton kutu ambalajda piyasaya verilen Pınar Kido pudingler şimdi 150 gramlık kaselerde çocukların beğenisine sunuldu. Çikolatalı, muzlu ve çilekli çeşitleriyle hiçbir koruyucu madde içermeyen pudingler, bir aylık raf ömrüne sahip ve çocuklar için vazgeçilmez bir besin değeri taşıyor.

  Hedef 2 milyon jean pantolon

  SÖKE'de ‘‘Lee’’ markasıyla üretim yapan Mavi Ege, ABD'li ortağı Vf Corporation'la bu yıl 2 milyon pantolon hedefliyor. Geçtiğimiz yıl 1 milyan 200 bin üretim yaptıklarını vurgulayan Vf Corporation'ın Yönetim Kurulu Üyesi Noel Kynt, ‘‘Önümüzdeki yıllarda bu hedefi 4-5 milyona çıkartmak istiyoruz. Bunun için istihdamı da artıreacağız’’ diye konuştu.

  Gıda ambalajına sağlıklı kağıt

  MOPAK, piyasaya gıda abalaj kağıdı sürdü. Başta et, peynir, yağ olmak üzere diğer gıda maddelerinin ambalajlanmasında kullanılan yeni ürünlerinin yağ, su ve hava geçirmediğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Molay, ‘‘Küflenme ve sızma da önleniyor, gıdaların uzun süre taze kalmasını sağlıyor’’ dedi.

  TARİŞ Zeytinyağı Çiğli’ye yolcu

  TARİŞ Genel Müdürü İsmail Muzaffer Eren, Alsancak'taki zeytinyağı fabrikasını Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ne taşıyacaklarını söyledi. Eren, ‘‘Taşınma işlemini üründe var yılı olan 2000-2001 sezonuna yetiştirmek istiyoruz. Rafineriye ek makine yatırım da yapacağız. Bize maliyeti 2 trilyon lirayı bulacak, kapasite 250 ton olacak’’ dedi.

  Bakioğlu’ndan makine yatırımı

  AĞIRLIKLI olarak ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Bakioğlu Holding'in felsefesi, teknoloji ve insan kaynaklarına yatırım. Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu, ‘‘2000'li yıllarda gelişen teknolojiyi yakalayamayan kuruluşların ayakta kalma şansı yok. Biz de makina parkımızı gelişen teknolijiyiye adapte ettik’’ dedi.

  Lio Yağ’ın gözü Japon pazarında

  ULUSLARARASI Zeytinyağı Konseyi'nin belirlediği standartlarda üretim yapan LİO Yağ, ihracatla büyüyor. ABD başta olmak üzere, 20'ye yakın ülkeye ihracat yapan Lio Yağ, dünya zeytinyağı ihracatının ise yüzde 5'ini gerçekleştiriyor. İhracatını daha da artırmak için arayışlarını sürdüren Lio Yağ'nın bu yıl belirlediği hedef ülke ise Japonya.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı