Ege Haberleri

  İş Dünyası

  Hürriyet Haber
  11.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İki fabrikanın enerji ihtiyacı

  BATIÇİM'in iştiraki olan Batı Söke Çimento, geçtiğimiz ay sermayesinin yüzde 25'ini halka arz etti. Tüm yatırımlarını tamamlayan Batı Söke Çimento'nun, halka arzdan elde ettiği gelir. kredi borçlarının kapatılması ve yatırımlarında kullanılacak. Batı Söke Çimento ve Batıçim, enerji ihtiyacını karşılayacak, santral kurmayı planlanıyor.

  Tıp sektörüne İZELTAŞ imzası

  TÜRKİYE'nin ilk el aletleri üreticisi İZELTAŞ, tıp sektörüne de el attı. Galeria'da açılan Med Work Alet ve Estrümanları, sektöre kaliteli ürün sağlamayı hedefliyor. 200'ü aşkın tıp aletini piyasaya sunduklarına dikkati çeken İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Yorgancılar, ‘‘Bundan sonraki hedefimiz dünya devleriyle ortak çalışıp, tıp aletlerini Türkiye'de üretmek ve Med Work markasıyla sunmak’’ dedi.

  MOPAK yepazeyi genişletti

  MOPAK Kağıt ve Karton Sanayi, ürün yelpazesini geliştiriyor. Gıda ambalaj kağıdı üretimine başladıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Molay, ‘‘Gıda tüzüğüne uygun olarak ürettiğimiz ambalaj kağıtları et, peynir, yağ, meyve ve sebzeler ile diğer gıda maddelerinde kullanılabilecek’’ dedi.

  MERT Optik, Çiğli'deki Kipa Alışveriş Merkezi'ndeki şubesinde lens kullanmak isteyen müşterilerine 11 değişik renk seçeneği sunuyor. Göz bozukluğu olan ve gözlük kullanamayanlar ile göz rengini değiştirmek isteyenlerin büyük ilgi gösterdiği Kontakt Lens Merkezi'nde müşterilerin lens kullanmaya uygun olup olmadığı belirleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı