Ege Haberleri

  İş Dünyası

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Sağlık’tan Spil Hastanesi

  EGE Sağlık Hastanesi, önümüzdeki aylarda halka açılmaya hazırlanıyor. Manisa Spil Hastanesi'nin Nisan ayında hizmete gireceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Gürel, ‘‘Bununla yetinmeyip yeni yatırımlara yönelmek istiyoruz. Yeni yatırımları halka açılarak finanse edeceğiz'' dedi.

  EGS’den ortağa teknik destek

  EGS Holding, ortaklarının teknolojik altyapısını güçlendirmek için Değişim 2000 adıyla bir proje başlattı. Holding şirketlerinden EGS Sistem ile Profil Grubu'nun yürüteceği proje kapsamında, firmalara donanım, internet erişimi, yazıcı, network ürünleri, web sitesi hazırlama, elektronik ticaret, bakım, destek ve garanti hizmetleri verilecek.

  Dardanel yabancı ortak düşünüyor

  DARDANEL Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, bir kaç yılda yabancı bir firma ile ortaklığa gidebileceklerini söyledi. Bu konuda AB'ye üye ülkelerdeki bazı firmalarla görüştüklerini belirten Önen, ‘‘Yabancılar yüzde 100 sermaye ile pazara girmek yerine, iç pazarda payı olan ve markası kabul gören firmalarla ortak olmayı tercih ediyor'' dedi.

  KFC'den enginar tesisi girişimi

  KURU meyve ihracatı yapan KFC Gıda, enginar üretimi ve ihracatı yapmaya hazırlanıyor. Entegre bir enginar tesisi kurmayı planladıklarını belirten KFC yetkilileri, İspanya'daki bir firma ile de yatırım için ortaklık görüşmeleri yaptıklarını bildirdi.

  Yakamoz markası büyük ilgi gördü

  GIDA Çarşısı'ndaki fabrikasında, 5 bin ton üzüm ve elma sirkesi ile limon ve şalgam suyu üreten Özgüneş Gıda'nın Başkanı Suat Karaloğlu, ‘‘Yakamoz'' markasıyla ürettikleri ürünlerin büyük ilgi gördüğünü söyledi. Fransız teknolojisiyle üretim yaptıklarını belirten Karaloğlu, ‘‘Hedefimiz ihracatımızı artırmak'' dedi.

  Gökçay’ın baskı ünitesi yatırımı

  EV tekstiline yönelik boyama ve baskı alanında faaliyet gösteren Gökçay Tekstil, yurtdışından gelen talepler nedeniyle baskı ünitesine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bu yatırımla kapasitelerinin yüzde 30 oranında artacağını vurgulayan Genel Müdür Nur Balın, ‘‘Bu yıl ihracatımızı artırma çalışmalarına ağırlık veriyoruz'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı