Ege Haberleri

  İş Dünyası

  Hürriyet Haber
  08.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hindide patlama

  TÜRK mutfağına yeni alışkanlıklar getiren Pınar Hindi, şarküteri ürünlerinde aranan marka oldu. Aralık ayında hindi pastırma satışları, yüzde 251'lik artışla rekor kırarken, sucuk, salam ve sosisin de ortalama yüzde 98 arttığı belirtildi. Kolesterolü sıfıra yakın, proteini yüksek hindiye uzmanlar, 2000'li yılların eti gözüyle bakıyor.

  Petrofer kalite belgesini yeniledi

  PETROFER Endüstriyel Yağlar Sanayi ve Ticaret, 1997 yılında Germanischer Lloyd tarafından yapılan denetimler sonucu aldığı ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni, 2000-2002 yılları için yeniledi. Petrofer, geçtiğimiz yıl yine Germanischer Lloyd tarafından verilen ISO 14001 Çevre Yönetim Belgesi'ni de almaya hak kazandı.

  BMC İspanya'da

  DÜNYA markası olma yolundaki BMC, İngiltere'den sonra İspanya'ya ihracata başladı. Sinai ve ticari mülkiyeti Türkiye'ye ait olan ilk otomotiv ürünü Profesyonel'i geliştiren BMC'nin yöneticileri, ‘‘Profesyonel'le İngiltere'dan sonra İspanya pazarında yerimizi alacağız. Gelecekte ise özellikle Kanada ve ABD pazarına girmeyi hedefliyoruz'' dedi.

  Borusan'ın çelik profili tuttu

  BORUSAN Boru Ege Bölge Temsilcisi Bozoklar Boru Genel Müdürü Ferruh Bozoklar, deprem felaketlerinin dayanıklı yapılara ilgiyi artırdığını söyledi. Piyasaya sundukları güçlendirilmiş çelik yapı profillerinin ilgi gördüğünü söyleyen Bozoklar, ‘‘Çelik yapı profilleri, binaların depreme karşı güvenli olmasını sağlıyor. Artık sağlıklı, dayanıklı ve güvenli yapı dönemi başlıyor'' diye konuştu.

  İZDER, sermayesini ikiye katlayacak

  EGE Bölgesi'nin deri ihracatını yönlendiren İZDER Dış Ticaret AŞ, önümüzdeki aylarda halka açılmaya hazırlanıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Talip Sepici, ‘‘Önümüzdeki günlerdeki genel kurulda, 414 milyar lira olan sermayemizi, 828 milyara yükselterek, yüzde 100 artış yapacağız. Halka açılma projemizi de karara bağlayacağız'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı