Ege Haberleri

  İngiliz turist için seferberlik ilanı

  Ali GÜNDOĞAN (DHA)
  28.04.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tatil için geldiği Marmaris’te kaybolan Michael Dowson’un bulunması için seferberlik ilan edildi. Emniyet, jandarma, AKUT ve avcılar kayıp turisti arıyor.

  TATİL için geldiği Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, dokuz gündür kayıp olan İngiliz Michael Dowson’un (45) bulunması için kaldığı otelin arkasındaki ormanlık alandan Arama ve Kurtarma Ekibi (AKUT) ile Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri arama başlattı. AKUT ile Avcılar ve Atıcılar Marmaris Derneği üyeleri 23 gönüllü dün İngiliz turisti, kaldığı beş yıldızlı Green Naturel Resort Spa Otel arkasındaki ormanlık alanda aramaya başladı.

  Bir hafta ormanda yaşamış

  AKUT Marmaris Temsilcisi Kaan Tören, “Gönüllü arkadaşlarımızla beraber ormanın riskli alanlarında arama yapacağız” dedi. Michael Dowson’un İngiltere’deki ailesiyle sürekli irtibatta olan Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nden bir yetkili de  “Ailesi, kayıp Dowson’un askerliğini komando olarak yaptığını, ülkesinde yanına hiçbir şey almadan iki kez, birer hafta süreyle ormanda yaşadığını söyledi. AKUT üyeleriyle çevreyi iyi bilen avcılardan destek istedik” diye konuştu.

  Fotoğrafları tüm birimlere dağıtıldı

  Kayıp İngiliz’in fotoğrafları bütün birimlere dağıtıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü ile irtibata geçerek arama kurtarma konusunda uzman bir ekip ve köpek istedi. Marmaris Kaymakamı Serdar Polat da İngiliz turistin bulunması için tüm kurumların seferber olduğunu ifade etti.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı