Ege Haberleri

  İnci Holding 30'uncu yılını yatırımla kutlayacak

  İZMİR, (DHA)
  01.01.2012 - 20:17 | Son Güncelleme:

  Otomotiv yan sanayinin en büyük firmaları arasında yer alan İnci Grubu, 2011’i yüzde 25’lik büyümeyle kapattı. Bu yılın hedefi ise yüzde 15.

  JANT ve akü üretimi ile satışının yanı sıra otel ekipmanları, sigorta, lojistik ve enerji alanlarında faaliyet gösterip, 67 ülkeye toplam üretiminin yüzde 65’ini ihraç eden İnci Holding, beklentisinin üstünde büyürken çalışan sayısını da beşte bir oranında artırdı.

  Sağlıklı ve karlı büyümenin temelinde doğru stratejilerle doğru ortaklıklar kurmanın yattığınıbelirten İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, bu yıl şirketler topluluğunun 30’ncu yılını kutlayacağını hatırlattı. 2011 yılında tüm yatırımve kurumsallaşma çabaları sonucunda yüzde 20 olarak planlanan büyüme hedefinin yüzde 25 olarak gerçekleştirildiğine dikkat çeken Zaim, “2012’de de yakaladığımız hızlı büyümeyi devam ettireceğiz. Cirolarımızda  yüzde 15 büyümeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

  İstihdam artacak

  Yeni yatırımlarla istihdamda artış sağlayacak İnci Akü endüstriyel fabrikasının üretimini başlatan ve HL İnci Alüminyum ikinci fabrikasının temellerini atan Grup, 2011 yılında toplam 73 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Zaim, “Yeni yatırımlarla çalışan sayısı yüzde 20 artarak 2 bin 400 olacak ve istihdama katkı sağlayacak” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı