Ege Haberleri

  İlk yeşil depo

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  13.12.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Lojistik sektörünün önde gelen şirketlerinden Elmas Grup, ulusal ve uluslararası kuruluşların sabit işletim giderlerini düşürmek adına gümrüklü ve serbest depo yönetimi sistemlerini uygulandığı yatırımını tamamladı.

  ULUSLARARASI nakliye, gümrükleme, antrepoculuk ve lojistik sektörünün önde gelen firmalarından Elmas Grup Lojistik, Kemalpaşa Akalan’daki son yatırımı Necdet Elmasoğlu Lojistik Merkezi’ni açtı. 3,5 milyon Euro yatırımla kurulan merkez, ‘Yeşil Depolama’ uygulamasıyla Türkiye’de bir ilk olarak öne çıkıyor. Kemalpaşa’nın Ege’nin yük ambarı olacağı hedefinden hareketle şirket, önümüzdeki dönem bölgede yatırımlarını artırarak devam etmeyi planlıyor.
  Elmas Grup Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Elmasoğlu, uluslararası entegre lojistik yönetim şirketi olduklarını dile getirerek, “Ülkenin geleceğine olan inancımız, lojistik hizmet zinciri içerisinde dünya ile rekabet eden sistemler içerisinde var olmamız adına yatırıma, yenilikçiliğe, otomasyon ve istihdama verdiğimiz önemin makro ölçekte göstergesi Necdet Elmasoğlu Lojistik Merkezi oldu” dedi. Merkezin ulusal ve uluslararası kuruluşların lojistik konsept içindeki sabit işletme giderlerini düşürdüğüne dikkat çeken Elmasoğlu, tesisin gerek sanayici, imalatçı ve ihracatçıların ürettiği tüm ürünleri iç piyasaya ya da ihracat amaçlı olarak depolanmalarını sağladıklarını, firmaların talepleri doğrultusunda ülke içi ve yurtdışı sevkiyatların, elleçlemelerin yapılacağını söyledi. Elmasoğlu, “Ayrıca perakende satışa hazır ürünlerin ithal amaçlı ülkeye getirilerek gümrüklü antrepo hizmetinin verilebileceği, ithalatı tamamladıktan sonrada dağıtımı için serbest depolarda sevk emri gelene kadar muhafaza edilen entegre bir merkez” bilgisini verdi.
  6.500 metrekarelik merkezle Türkiye’de bir ilke de imza attıklarını vurgulayan  Elmasoğlu, sözlerine şöyle devam etti; “Önümüzdeki yıl ve sonrasında hepimiz için daha da önem arz edecek çevre ve çevre etkili rejimler gündemde. Biz de bundan hareketle Türkiye’de ilk kez ‘Yeşil Depolama’ uygulamasını yaptık. Karbon salınımını sıfıra indirmek için çalıştık. Bu yönde yatırımıza yön verdik.”

  İlk yeşil depo

  3,5 MİLYON EURO

  Merkezle 3,5 milyon Euro yatırım yaptıklarını ve 25 kişiye ek istihdam sağladıklarını dile getiren Elmasoğlu, önümüzdeki dönem Kemalpaşa Akalan’daki yatırımlara devam edeceklerini, 125 bin metrekarelik yatırım alanlarının bulunduğunu kaydetti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın, Kemalpaşa’yı Ege Bölgesi’nin yük ambarı olarak nitelendirdiğini hatırlatan Elmasoğlu, “Biz de yatırımlarımıza bu doğrultuda devam edeceğiz. Hem kara hem de demiryolu ile ilgili gelişmeler var. Ayrıca burada yapılması planlanan lojistik merkezin işletmesine de şimdiden talip olduğumuzu açıklıyoruz. Bakanın, ulaştırma politikalarında sergilediği gayret bu yatırımı gerçekleştirmemiz
  de ayrı cesaret verdi” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı