Ege Haberleri

  İlk işi o koltuğu değiştirmek oldu

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)
  11.09.2013 - 01:34 | Son Güncelleme:

  AYDIN’ın İncirliova İlçesi Acarlar Beldesi’nin yeni Belediye Başkanı belli oldu.

  Görevi başında yaşamını yitiren dördüncü Belediye Başkanı AK Parti’li Cafer Yıldırım’ın ölümünün ardından toplanan Belediye Meclisi’nde beş üyenin oyunu alan CHP’li Aşkın Şimşek, Belediye Başkanı seçildi. Koltuğa oturmayan yeni Başkan Şimşek, “Koltuğu açık arttırma ile satıp gelirini spor kulübümüze bağışlayacağım” dedi.
  Görevi başında hayatını kaybeden başkanlarla gündeme gelen Acarlar Beldesi’nde, dördüncü Belediye Başkanı AK Parti’li Cafer Yıldırım’ın kalp krizi nedeniyle ölümünün ardından bugün toplanan Belediye Meclisi’nde başkanlık için AK Parti’li Sezai Özkaya ve CHP’li Aşkın Şimşek yarıştı. Beş AK Parti, dört CHP’li üyesi bulunan mecliste CHP’li Şimşek, beş oyla Acarlar’ın yeni Belediye Başkanı oldu.

  İlk işi o koltuğu değiştirmek oldu

  KOLTUĞA OTURMADI
  1970 yılında belde olan ve Aydın’ın Büyükşehir olmasıyla 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimlerde kapanacak Acarlar Belediyesi’nin 11’inci Belediye Başkanı CHP’li Aşkın Şimşek başkanlık koltuğuna oturmadı. Koltuğu açık artırma ile satışa çıkaracağını ve elde edilen geliri Acarlar Belediyespor Kulübü’ne bağışlayacağını açıklayan Şimşek, “Makam koltuğu Türkiye gündemine oturdu. Dört Belediye Başkanı bu koltukta vefat etti. Bu nedenle makam koltuğunu çıkardım ve başka bir koltuğa oturdum. İlk işim makam koltuğunu değiştirmek olacaktır. Bu koltuğu değiştirmeden rahat edemem” ifadelerini kullandı.

  BİR OYLA KAZANDI
  CHP’li Aşkın Şimşek başkanlık seçiminde kendi oyu ile CHP’li Meclis üyeleri Abdullah Sezgin, Zeki Morgül, Aydın Cengiz’in oyunun yanı sıra AK Parti’li Belediye Meclis üyesi Ramazan Ertuğ’un da oyunu alarak Başkan oldu.

  İlk işi o koltuğu değiştirmek oldu

  Ne olmuştu?
  Acarlar Belde Belediyesi’nde görevi başında ölen ilk başkan 1994 yılında ANAP’lı Durmuş Ali Akcan oldu. Akcan, göreve başladıktan bir hafta sonra hayatını kaybetti. Üst üste üç dönem Belediye Başkanı seçilen ve Acarlılar’ın sevgisini kazanan Belediye Başkanı AK Parti’li Yunus Şentürk (71) de uzun süredir tedavi gördüğü kanser rahatsızlığı nedeniyle 19 Ocak 2012 tarihinde hayatını kaybetti. Şentürk’ün ölümünün ardından yapılan meclis seçiminde AK Parti’li Adnan Yıldız başkanlığa seçildi. Görevi başında kalbine yenilen Yıldız, Belediye Başkanlığı görevini ancak 7 ay yürütebildi. Yıldız’ın ardından geçen yıl Eylül ayında belediye meclis üyeleri tarafından vekaleten göreve seçilen CHP’li Celal Kaymak (60), göreve seçildikten 8 gün sonra kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Kaymak’ın ardından geçen yıl Ekim ayında göreve seçilen AK Parti’li Cafer Yıldırım’ın da kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesiyle Acarlar Beldesi sakinleri koltuğun uğursuz olduğuna inandıklarını dile getirdi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı