Ege Haberleri

  İl Emniyet Müdürü Aydın'dan, Balıkesir'e veda

  Coşkun YAMAN / BALIKESİR, (DHA)
  12.09.2012 - 10:17 | Son Güncelleme:

  Emniyet Müdürler Kararnamesi ile Gaziantep'e atanan Balıkesir İl eski Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları ile vedalaştı.

  Önümüzdeki Cumartesi günü 2.5 yıldır görev yaptığı Balıkesir'den ayrılacağını belirten Aydın, “Bu süreçte ekip ruhu içinde güzel çalışmalar yapma gayretinde olduk. En büyük destekçilerimizden biri de Balıkesir basını oldu. Çalışmalarımızı en iyi şekilde kamuoyuna duyuruldu, vatandaşa ulaştırıldı. Hedeflediğimiz amaçlara da ulaştık. Balıkesir'de organize suçlarla mücadelede önemli işler başarıldı. Bu konuda eskiye dayanan bir sıkıntı vardı, bu sıkıntı aşıldı. Önleyici hizmetlerde yıldırım ekipler sayesinde seri, hızlı ve güçlü bir şekilde olaylara müdahalede ettik. Bu da vatandaşın polise güvenini arttırdı. Toplum destekli projelerde vatandaşın suçtan korunması, suça karşı bilinçlendirilmesi, alması gereken tedbirleri öğrenmesi ve polisle işbirliği yapması konusunda başarıya ulaştı. Genel anlamda Balıkesir huzur ve asayişin sağlandığı bir il haline geldi. Bunu vatandaşların söyleminde ve üniversiteye yaptırdığımız ankette de gördük. Balıkesir her şeyiyle potansiyeli olan bir il ve geleceği çok parlak olacak. Balıkesir’de görev yapmaktan büyük onur duydum. Burada güzel dostlar, dostluklar edindim” dedi.

  PAZARTESİ GÜNÜ GAZİANTEP'TE

  Yeni görev yeri Gaziantep'in Türkiye'nin ve bölgenin en önemli illerinden birisi olduğuna dikkat çeken Ömer Aydın, şunları söyledi:
  “Gaziantep önemli bir ticaret ve turizm merkezi. Ekonomisi çok güçlü. İnşallah Pazartesi günü görevimizin başında olacağız. 15 gün iznim olmasına rağmen kullanmayacağım. Bir an önce gidip göreve başlamak istiyorum”

  BU ATAMA ÜSTÜN PERFORMANSIN SONUCU

  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, “Biz sizin Gaziantep gibi önemli bir İle atanmanızı Balıkesir'deki üstün performansının karşılığı olduğuna inanıyoruz. Gaziantep'te de başarılı olacağınıza, bu zorlu görevden de alnınızın akıyla çıkacağına inanıyoruz” dedi. Başkan Demir, İl eski Emniyet Müdür Aydın'a görev süresi içinde Balıkesir basınına ve cemiyete gösterdiği ilgi ve destek için teşekkür etti ve Onur Üyeliği beratını sundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı