Ege Haberleri

  İkinci etaba büyük talep var

  Hürriyet Haber
  16.09.2014 - 01:23 | Son Güncelleme:

  Ege-Koop, Türkiye'nin en büyük bahçeli konut projesi Villakent ile Gediz Üniversitesi'nin yanında yaptığı 'Keyifli Yaşam Evleri Projesi'ni iki yılda tamamlayarak, ortaklarına hem büyük sevinç yaşattı.

  İki yıl önce 1+1 dairelerin 79 bin, 2+1 dairelerin de 125 bin liradan alıcı bulduğunu belirten Aslan, " Ortaklarımız işçiliğinden malzemesine kadar her aşaması birinci sınıf olan projemizde çifte kazanç mutluluğu yaşadı. İkinci etap için yoğun bir talep var, şimdi bunu değerlendiriyoruz" dedi.
  Projenin temelini 2012 yılının Haziran ayında atan Ege-Koop, uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra otoparkı, yüzme havuzu, sosyal tesisleri, korunaklı bahçe duvarları, 24 saat güvenlik imkanının sunulduğu projeyi söz verdiği gibi sadece iki yılda tamamlayarak hem hak sahiplerini mağdur etmedi hem de İzmir'e çağdaş bir kent parçası daha kazandırdı. Proje alanının yüzde 85'lik kısmını yeşil alana ayırmış olmalarından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, " Bu Ege-Koop'un doğaya, çevreye, yeşile verdiği önemin en somut göstergesidir. 1975 yılında kişi başına düşen yeşil alan 2.5 seviyelerindeyken bugünler de bu rakam 1.5 seviyelerine gerilemiştir. İnsan ve toplum sağlığı yönünden hayati öneme sahip bu konuya her projemizde büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Keyifli Yaşam Evleri bu açıdan da İzmir'in gözalıcı yaşam merkezlerinden biri olarak gösterilecek" dedi. Projenin aynı zamanda başta Gediz Üniversitesi olmak üzere bölgenin eğitim üssü haline dönüşmesinden dolayı bir üniversite yaşam merkezi olarak da öne çıktığını belirten Aslan, "İki katlı 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan evlerimiz, Gediz Üniversitesi Kampüsü'ne 5 dakika, Katip Çelebi Üniversitesi ile yine Ege Üniversitesi'nin Menemen'deki Yüksekokulu'na on beşer dakika mesafede. Buradan üniversite öğretim elemanları, veliler, öğrenciler, üniversite çalışanları ve isteyen tüm yurttaşlarımız yararlanabilir. Yine yatırım düşüncesindeki vatandaşlarımız için de oldukça ideal" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı