Ege Haberleri

    İki kardeşin arasına duvar girdi

    Fulya OMAÇ / ÇEŞME, (DHA)
    14.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

    ALMANYA’dan emekli yapı kontrol mühendisi Hayrettin Yurtöven (74), iddiaya göre Çeşme Şifne’nde yazlık komşusu olan kardeşi M.Y.’nin (71) bahçe duvarının kendi sınırına 75 santimetre girmesi nedeniyle bir süre önce dava açtı.


     Davayı kazanan Yurtöven, duvarı yıktırıp, yerine tel örgü çektirdi. Yurtöven, geçen cuma günü de iki bahçenin ortasında kalan ve kardeşinin diktiğini ileri sürdüğü erik ağacının kendi bahçesine sarkan dallarını da kesti. Yurtöven dalları komşu evin önündeki kaldırıma bırakınca iki kardeş tartıştı. M.Y., belediyeyi arayıp çevre kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle ağabeyinden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gelen zabıta ekipleri, Yurtöven’den dalları kaldırmasını istedi.
    Başına dokuz dikiş
    Yurtöven, bu defa dalları kardeşinin bahçesine atmaya başladı. Bunun üzerine çılgına dönen M.Y., zabıta ekiplerinden rapor tutmalarını istedi, ancak olumsuz yanıt aldı. Yurtöven, daha sonra kardeşinin yüzüne tahta parçası attığını, sırtını döndüğünde demir çubukla iki kez başına vurduğunu iddia etti. Kardeşinin demir çubuğu eşine fırlattığını, ancak isabet ettiremediğini de ileri süren Yurtöven hastanede başına dokuz dikiş atıldığını söyledi.
    M.Y. gönderildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrollü olarak serbest bırakıldı.
    Kendisi düştü
    Suçlamaları kabul etmeyen M.Y. “Dalları atmak isterken sendeyip düştü. Yerdeki dalın bir kısmı da çenesine geldi. Yerde demir, taş gibi bir sürü şey vardı. Onlardan yaralanmış olabilir. Sonra da gidip, benim yaptığımı söyleyip şikayetçi olmuş” dedi. M.Y., tartışmaya söz konusu duvarında iddia edildiği 75 değil 30 santimetre içeri girdiğini belirterek, “30 santim girilen kısım zaten 2007’de ifrazı yapılıp, düzeltildi. Ancak, kendisi kafasına göre bu yeri tekrar ölçüp, daha fazla olması gerektiğini savunuyor. Annemin 15 yıl önce diktiği ağaçları da kesip, bahçeme atmış mahkeye başvurup, tespit yaptırdım” diye konuştu.
    Etiketler:
    

      EN ÇOK OKUNAN HABERLER

        Sayfa Başı