Ege Haberleri

  İki günlük hasılat deprem çocuğuna

  Hürriyet Haber
  13.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZFAŞ Genel Müdürü Feyzi Hepşenkal, 69. İzmir Uluslararası Fuarı'nda hedeflerine ulaştıklarını belirterek, 1 milyar 526 bin kişinin biletli giriş yaptığını açıkladı. Hepşenkal, Fuar'ın İzmir'e yaklaşık 170 milyon dolarlık (110 trilyon lira) bir kazanç sağladığını söyledi.

  HEPŞENKAL, ‘‘Fuar panayır olmayacak demiştik. İşportaları ve kötü görüntüleri ortadan kaldırarak sözümüzde durduk. Katılımcı firmalar fuardan oldukça memnun ayrıldı’’ dedi. Gelecek yıllarda fuarın kalitesinin daha da artırılacağını vurgulayan Hepşenkal, ‘‘Vatandaşlar alışveriş de yapmak istiyor. Kaliteli markaların ürünlerinin satıldığı standlar oluşturabiliriz’’ diye konuştu.

  FUARIN oluşturulmasında devletten destek beklediklerini belirten Hepşenkal, ‘‘Ne devletten, ne de başka kuramlardan bugüne kadar destek görmedik. Türkiye adına yarıştığımız bir kulvarda yalnızız. Devletten destek bekliyoruz. Bunun için çalışmalarımız olacak’’ dedi.

  BU ARADA İZFAŞ'ın 27 bin kişiyi kapsayan anketinde ziyaretçilerin yüzde 17'sinin fuarı zayıf bulduğu, yüzde 38'inin temizliği yeterli bulmadığı belirtildi. Fuarın son iki gününün hasılatı olan 25 milyar liranın da depremzede çocuklara bağışlanmasına karar verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı