Ege Haberleri

  İki gemi eşcinsel geldi

  Latif SANSÜR - Veysel EROL / KUŞADASI-SELÇUK (İzmir) (DHA)
  29.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kuşadası'na iki gemi ile yaklaşık 3 bin eşcinsel geldi. Gemide Türkiye'de eşcinselliğin hoş karşılanmadığı konusunda uyarıldığı öğrenilen gayler, çift gezmelerine karşın birbirilerine mesafeli görüntü sergiledi.

  Kuşadası'na iki gemi ile yaklaşık 3 bin eşcinsel geldi. Eşcinseller, otobüslerle Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi'ne götürüldü. Gayler alışveriş yapmayınca esnaf hayal kırıklığı yaşadı.
  Pire limanından hareket ederek Kuşadası'na demirleyen Malta Bandıralı “Celebritiy Equinox” ile “Star Clippers” gemilerinden inen yaklaşık 3 bin eşcinsel, ilçede gezdi. Gemide Türkiye'de eşcinselliğin hoş karşılanmadığı konusunda uyarıldığı öğrenilen gayler, çift gezmelerine karşın birbirilerine mesafeli görüntü sergiledi.

  İki gemi eşcinsel geldi

  Gemi yolcularını taşıyan otobüsler ile Kuşadası çarşısında tur acentesinin anlaşmalı olduğu işyerlerine eşcinsellerin sembolü olan gökkuşağı renklerinde flamalar ve plaketler asıldı. Eşcinseller daha sonra Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi'ne götürüldü. Antik kenti gezen gayler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Gaylerin dışında yolcu kabul etmeyen gemiler, Yunanistan'ın Mykanos adasına yola çıktı.
  12 yıl önce polisin Kuşadası'na sokmadığı, daha sonraki durak olan İstanbul'da ise kırmızı halı ile karşılanan gayler, 2007 yılında Kuşadası'na gelmeye başlamıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı