Ege Haberleri

  Ihracat en büyük kozumuz

  Hürriyet Haber
  09.08.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  İzmirli sanayici Salih Esen, ekonominin dikkatle yönetilmesi gereken bir dönemden geçtiğini belirterek, üretim artışının şart olduğunu söyledi.

  ESEN Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, dış ticaret açığının durdurulması için üretim payının artırılması gerektiğine dikkat çekerek, “En önemli kozumuz ihracat. Olumsuzlukların aşılacağına ve Türkiye’nin dünyadaki ağırlığının güçleneceğine inancım tam” dedi.

  Üst düzey yönetimi ve çalışanları ile biraraya geldiği toplantıda, şirket olarak bir aile olabilmenin yanı sıra herkese daha iyi bir gelecek sağlamak için çalıştıklarını söyleyen Salih Esen, 55 ülkeye yaptıkları ihracatla yurt dışında da ülkemizi başarıyla temsil ettiklerini belirtti. Ekonominin dikkatle yönetilmesi gereken bir dönemde olunduğunu, bu konuda hükümetin uygulamalarını desteklediklerini kaydeden Esen,şöyle devam etti;

  İthalat bağımlılığı

  “Türkiye’nin yeni gelişen pazarlarındaki siyasi sorunlar derinleşiyor. Plastik hammaddede mecburi olarak ithalat bağımlılığımız sürüyor. Dolayısıyla her açıdan dikkatle yönetilmesi gereken bir dönemde bulunuyoruz. Tüm bunlara rağmen, sanayici olarak mücadele ediyor, üretimimizi ve ihracatımızı artırmak için çalışıyoruz. Türkiye’nin genç nüfusu, müteşebbisliği dünya ekonomisinde cazibemizi artıran faktörler. Beklemede olduğumuz önemli noktalar da var. Bunların başında dış ticaret açığının kapatılması, ekonomide üretim payının süratle artırılması geliyor. Rekabet koşulları daha iyi hale getirilmeli” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı