Ege Haberleri

  İhmal iddiası

  Hürriyet Haber
  21.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BÜYÜKŞEHİR Belediyespor'lu eskrimcilerden Cansın Kurter'in annesi Çiğdem Girgin kulübün masraftan kaçınmak için geceyarısında kafileyi yola çıkardığını ve yorgun olan şoförün uyuması nedeniyle kaza olduğunu belirterek, ‘‘Hem Belediye'yi hem de şoförü mahkemeye vereceğim’’ dedi.

  ÇOÇUKLARININ iki yıldır Büyükşehir Belediyespor bünyesinde eskrim yaptığını ifade eden Çiğdem Girgin, ‘‘Aynı gün sabah 08.30'da maça çıkacak çocuklar, gece 00.00'da yola çıkarıldı. Yorgun olan şoför uyuyunca da kaza meydana geldi. Bir günlük otel masrafı ödememek için çocuklarımızı kazaya kurban veriyorduk. Ayrıca 'Olay büyürse eskrim şubesini kapatırız' diye tehdit edildik. Bu ihmalin hesabını mahkemede soracağım’’ diye konuştu.

  BÜYÜKŞEHİR Belediyespor Genel Koordinatörü Yaşar Ergün ise iddiaları yalanladı. Ergün, karşılaşmalardan bir gün önce, gece yola çıkılmasının antrenör görüşü olduğunu belirterek, ‘‘Eskrimde yıllardır böyle yapılır. Hatta geçmişte trenle gidiyorlardı. Masraftan kaçınılıyor iddiası saçma. İki hafta önce Marmaris'teki müsabakalarda takım beş yıldızlı otelde kaldı. Kaza da polis raporlarına göre bir kamyonun sıkıştırması nedeniyle olmuş. Bu veli şov yapmaya çalışıyor’’ dedi.

  KAFİLEYİ Eskişehir'e götüren Büyükşehir Belediyespor Antrenörü Metin Tapan, sporcu velisi Çiğdem Girgin'in ihmal iddialarını yalanladı. Kazada kaburga kemikleri kırılan Tapan, yıllardır karşılaşmalara bir gece önceden gittiklerinni belirterek, ‘‘Çocuklar Galatasaray'ın final maçını izlemek isteyince maç bitimi yola çıkmayı uygun gördük. Kaza da bir kamyonun sıkıştırması nedeniyle oldu. Şoför Mehmet Kayacı'nın uyuduğu iddiası tamamen yanlış’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı